Koç: Sandığı terk ederseniz kediler ortaya çıkar

Koç: Sandığı terk ederseniz kediler ortaya çıkar

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç oy kullanan yurttaşın sayıma da girebileceğini söyledi. Ankara İnşaat Malzemesi ve Demir Satıcıları Sanayi Sitesi (ATİSAN)’ı ziyaret eden Koç, işçisiyle esnafıyla buluşarak 7 Haziran genel seçimleri için destek istedi.

Haluk Koç burada yaptığı konuşmada seçmenin oyuna sahip çıkması gerektiğini belirterek  oyların sayılması sırasında elektrik kesilmelerine dikkat çekti. Koç, enerji Bakanı Taner Yıldız’ın  “trafoya elektrik girmiş” sözünden hareketle “Kediler sevimli hayvanlar . Ama bu kediler çok marifetli çıktı. Kediler aslında çok sevimli hayvanlar, bende severim ama öyle bir şey oldu ki kedi herkesin gözünde hileci hayvan oldu. Aslında hayvancıkların ilgileri yok bu konuyla. Sayımda vatandaşa çok görev düşüyor. Oy kullandınız. Namusunuzla bir değerlendirme yaptınız. Oyunuza sahip çıkınız. Kanuna göre oy gizlidir, sayım açıktır. Polis bizi oraya sokmaz diye bir şey yok. Polisin öyle bir yetkisi yoktur. Sayıma girme hakkınız vardır” dedi.

Siyasette güler yüzün önemini vurgulayan Koç, “Siyaseti kimseye hakaret etmeden yapıyorum. İnsanlar düşüncelerini kavga etmeden ve birbirine hakaret etmeden de söyleyebilir. Ben buna inanıyorum. Bazen siyasette, ben de şahsıma söylenen kötü ifadeler duyuyorum. Ancak kötü söz sahibine aittir bu yüzden cevap vermemeyi tercih ediyorum. Ben ne söylüyorsam Türkiye’nin iyiliği için, vatandaşımızın iyiliği için söylüyorum. Türkiye bu işlerden sıyrılmak zorundadır. Kavga etmeden sorunları çözmeliyiz” diye konuştu

“Sandık süs değildir”

Tüm vatandaşların vicdanlarıyla oy kullanmasını ve sandıklara sahip çıkmasını isteyen Koç, “Demokrasilerde ortaya sandık konur ve o sandık süs değildir. Yaşadıklarınıza bakın, ailenize bakın, etrafınıza bakın, Türkiye’ye bakın ve buna göre değerlendirin. İnsanlar neler söylüyor, kimin söyledikleri senin hayatını kolaylaştıracak, yapılanların bir faturası olması lazım, ona göre sandığa gidin ve tercihte bulunun. 15 gün sonra böyle bir sandık gelecek ve size soracaklar. Sizden başka kimse oraya giremeyecek ve siz vicdanınızla oy kullanacaksınız. Yani o gün orada polis siz olacaksınız. Hani görevini yaptırmıyorlar ya polise. Hakim siz olacaksınız, Savcı siz olacaksınız. Bir de vicdanınız olacak. Ailenizi, Türkiye’yi, çevrenizi düşünüp oy kullanacaksınız. Ben şuna verin buna verin demiyorum. Biz ne yapmak istiyoruz bunu anlatamaya çalışıyoruz. Biz hakça paylaşalım diyoruz. Hakça dağıtalım diyoruz. Hakça paylaşımın olmadığı bir yerde adalet olmaz” ifadesini kullandı.


İlgili yazılar

Eski polis müdürüne 300 yıllık dede bağlaması

İstanbul’da Gezi olayları sırasında başına isabet eden gaz fişeği nedeniyle aylarca komada kalan Berkin Elvan’ın ölümünün ardından Tunceli Emniyet Müdürlüğü

Okyanustaki balıklar kadar değer verilmedi!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Coğrafyamızdaki ölümlere sadece bir istatistik olarak bakan dünya, aslında kendi ruhunu, kalbini, vicdanını kaybettiğinin farkında değil.

Çocukları Değil Ensar’ı Savunuyorlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’lilerin Karaman’da tecavüze uğrayan çocukları savunmak yerine Ensar Vakfını savunduklarını belirterek “Beni asıl yaralayan budur”

Bir Cevap Yazın