Kocasakal yeniden seçildi

Kocasakal yeniden seçildi

Cesur çıkışları ve hukuk yorumlarıyla  kamuoyunda tanınan Doç.Dr. Ümit Kocasakal İstanbul Barosu Başkanlığı’na yeniden seçildi. Üçüncü kez Baro Başkanı olan Kocasakal, en yakın rakibine 11 bin 580 oy fark attı.

Ümit Kocasakal kimdir?

1966 yılında Köln’de doğdu. 1986 yılında Galatasaray Lisesi’nden, 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Bir süre serbest avukatlık yaptıktan sonra 1995 yılında Galatasaray Üniversitesi Ceza ve Ceza Usul Hukuku asistanı oldu. 2000 yılında Karapara Aklama Suçu konulu teziyle doktor, 2005 yılında Avrupa Birliği Ceza Hukukunun Esasları çalışmasıyla da doçent oldu. Çeşitli üniversitelerde dersler verdi. Yayımlanmış çok sayıda makale ve yazısı bulunmaktadır.2004-2006 döneminde İstanbul Barosu İnsan Hakları Merkezi Başkanı olarak görev yaptı. 2008-2010 döneminde İstanbul Barosu Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulundu. 2010-2012 döneminde İstanbul Barosu Başkanlığı yaptı. Halen Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Ceza ve Ceza Usul Hukuku Ana Bilim Dalı Başkanı olarak öğretim üyeliğini sürdürmektedir. Fransızca bilen Kocasakal üçüncü kez Dünyanın en büyük barolarından biri olan İstanbul Barosu Başkanlığına seçildi.


İlgili yazılar

Kocasakal’dan Anlamlı Veda!

İstanbul Barosu Başkanı Doç. Dr. Ümit Kocasakal 6 yıldır başkan olarak görev yaptığı İstanbul Barosu Başkanlığına tekrar aday olmayacağını açıkladı.

Diyarbakır’da IŞİD’e darbe!

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, kentte IŞİD’e yönelik yaptığı operasyonda 7 terörist öldürüldü. 3 terörist sağ ele geçirildi.Operasyonda 2 polis de

Ali İsmail’i tekmeleyen polis AKP’li vekili aramış

Eskişehir’de Ali İsmail’e son tekmeyi atan polisin telefon kayıtları ortaya çıktı. Ali İsmail Korkmaz davasının tutuklu sanığı polis Mevlüt Saldoğan’ın

Bir Cevap Yazın