Kral Abdullah İhsanoğlu’nu istememiş!

Kral Abdullah İhsanoğlu’nu istememiş!

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Suudi Arabistan Kralı Kral Abdullah’ın, dönemin İİT Genel Sekreteri olan Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun görevden alınmasını istediğini açıkladı.
İşler,iktidarın yayın organı olan Kanal 24 Televizyonunda katıldığı programda  Başbakan Erdoğan ile Kral Abdullah arasındaki konuşmanın şahidi olduğunu belirterek “O dönemde Başbakanımızın başdanışmanı idim ve özel tercümanlığını ben yapıyordum. O günü çok iyi hatırlıyorum. Suudi Arabistan Kralı Abdullah ve Başbakanımızın görüşmesinde ben de vardım. Bu konu açıldı, Kral’ın en son cümlesi şu oldu; ‘O gitmeden büyükelçi gitmeyecek.’ Bu kadar kararlı bir daha yanlışlık olmasın diye ‘O ile kimi kastediyorsunuz?’ diye sordum. ‘Onu kastediyorum’ dedi. Tekrar üzerinden teyit aldım. Bu kadar kararlı idi. Başbakanımız bunu meydanlarda açıkladı. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Dışişleri Bakanımız görüşmeler yaptı. Her seferinde görevi bırakmak istemedi” ifadelerini kullandı.

BÜYÜKELÇİ GÖNDERMEDİ

Suudi Kralı’nın oğlunun Türkiye ziyaretinde konunun tekrar gündeme geldiğini belirten İşler, “Bir seferinde Kral’ın oğlu ziyarette bulundu. Bu ziyaret sırasında çok özel bir şekilde bu konu özel bir şekilde gündeme geldi. Başbakanımız ‘Uluslararası bir örgüt, seçilerek geldi, kendi rızasıyla ayrılırsa olabilir. Kendisiyle görüştük ama adım atmadı’ dedi. O zaman sıkıntı oldu. O zaman rahatsızlık ve huzursuzluk olmuş. Örgütün merkezi Cidde. O ülkenin kralı gitmenizi istiyor. İki ülke arasında sıkıntılara yol açtı. 2-3 yıl Suudi Arabistan Ankara’ya büyükelçi göndermedi“ dedi.


İlgili yazılar

“KARARGAH GAZETECİLİĞİ DE YAPMIŞTI…”

Yurt gazetesi yazarlarından Cüneyt Ülsever, Metehan Demir’le mahkemelik olduğunu hatırlattı, Egemen Bağış’la Demir arasındaki telefon görüşmesine tepki gösterdi. Metehan Demir (Hürriyet) beni 24.09.2013’te mahkemeye verdi.

Koç: Günü geldiğinde hesap vereceksin!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Haluk Koç isim vermeden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek “Vatan hainliği bugün Türkiye’yi yapayalnız

Başbuğ ABD’de Darbeyi Anlattı

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, “15 Temmuz, Fetullah Gülen’in bir silahlı darbe teşebbüsüdür. Kim yapmıştır? Fetullah Gülen’in Türk Silahlı Kuvvetlerine

“Kral Abdullah İhsanoğlu’nu istememiş!” için 1 cevap

  1. mehmet diyor ki:

    Kardeşim Y-CHP inadına Ekmeleddine oy yok.

Bir Cevap Yazın