KUTLU DOĞUM HAFTASI PROPOGANDA ARACI OLDU

KUTLU DOĞUM HAFTASI PROPOGANDA ARACI OLDU

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes kutlu doğum haftası etkinliklerinin Başbakan Erdoğan tarafından propoganda aracı haline getirildiğini söyledi.  Özkes ” 13 Nisan 2014 Pazar günü İstanbul’da Sinan Erdem Kapalı Spor Salonunda yapılan Kutlu Doğum Haftası “Peygamberimiz, Din ve Samimiyet” temalı Açılış Programında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması açıkça göstermiştir ki Kutlu Doğum Haftası Tayyip Erdoğan’ın Din İstismarı Haftasına dönüşmüştür ” dedi.

İhsan Özkes’in yaptığı açıklama şöyle:

Kutlu Doğum haftası adeta Tayyip Erdoğan’ın din üzerinden karşıtlarını haklama, kendisini ve yandaşlarını aklama haftası haline gelmiştir. Kutlu Doğum Haftası Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğumuyla ilgili olmaktan çıkartılmış, Tayyip Erdoğan’ı aklama ve egosunu tatmin etme haftasına dönüştürülmüştür. Yüce Allah’ın muazzez dininin ve ayetlerinin Tayyip Erdoğan’ın saltanatı için kullanılır hale getirilmesi gayretullaha dokunur. Bu haftanın Tayyip Erdoğan’ın din istismarı haftasına çevrilmesi Sevgili Peygamberimizin mübarek ruhunu incitir.  Görmez, diyaneti Tayyip Erdoğan’ın emrinde kullanılan bir kurum haline getirmiştir.  Görmez, cüppesini çıkarıp siyaseti öyle yapmalıdır.  17 Aralık 2013’den beri hırsızlık, yolsuzluk ve rüşvetle ilgili ayetlere ve hadislere adeta sansür konuldu. Dinde samimiyet rafa kalktı. Bu hafta da bir de samimiyetten de bahsediyorlar ya pes doğrusu. “Her Cuma bir ayet sallıyorum.” “Bu Bakara iyi makara” diyenlerde samimiyet ne gezer. Şayet samimi olsalardı bu yılın ana temasını “Tövbe ve istiğfar” olarak tespit ederlerdi.

 


İlgili yazılar

Türk siyaset tarihine geçti…

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün AKP üyesi ve milletvekili adayı yapabilmek için “Babasından kız ister gibi istedik” dediği Ali Babacan ilginç

YİNE GÖREV BİZE

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti iktidarının devletin nizamını bozduğunu, genleriyle oynadığını ifade ederek, “Devleti yeniden düzeltmek bize düştü.

Gazeteciler adeta iç savaş koşullarında yaşıyor

ÇGD: Adeta iç savaş koşullarında meslektaşlarımıza yönelik saldırılara derhal son verilsin. Çadağdaş Gazeteciler Derneği Genel Yönetim Kurulu yaptığı açıklama şöyle

Bir Cevap Yazın