KUTLU DOĞUM HAFTASI PROPOGANDA ARACI OLDU

KUTLU DOĞUM HAFTASI PROPOGANDA ARACI OLDU

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes kutlu doğum haftası etkinliklerinin Başbakan Erdoğan tarafından propoganda aracı haline getirildiğini söyledi.  Özkes ” 13 Nisan 2014 Pazar günü İstanbul’da Sinan Erdem Kapalı Spor Salonunda yapılan Kutlu Doğum Haftası “Peygamberimiz, Din ve Samimiyet” temalı Açılış Programında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması açıkça göstermiştir ki Kutlu Doğum Haftası Tayyip Erdoğan’ın Din İstismarı Haftasına dönüşmüştür ” dedi.

İhsan Özkes’in yaptığı açıklama şöyle:

Kutlu Doğum haftası adeta Tayyip Erdoğan’ın din üzerinden karşıtlarını haklama, kendisini ve yandaşlarını aklama haftası haline gelmiştir. Kutlu Doğum Haftası Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğumuyla ilgili olmaktan çıkartılmış, Tayyip Erdoğan’ı aklama ve egosunu tatmin etme haftasına dönüştürülmüştür. Yüce Allah’ın muazzez dininin ve ayetlerinin Tayyip Erdoğan’ın saltanatı için kullanılır hale getirilmesi gayretullaha dokunur. Bu haftanın Tayyip Erdoğan’ın din istismarı haftasına çevrilmesi Sevgili Peygamberimizin mübarek ruhunu incitir.  Görmez, diyaneti Tayyip Erdoğan’ın emrinde kullanılan bir kurum haline getirmiştir.  Görmez, cüppesini çıkarıp siyaseti öyle yapmalıdır.  17 Aralık 2013’den beri hırsızlık, yolsuzluk ve rüşvetle ilgili ayetlere ve hadislere adeta sansür konuldu. Dinde samimiyet rafa kalktı. Bu hafta da bir de samimiyetten de bahsediyorlar ya pes doğrusu. “Her Cuma bir ayet sallıyorum.” “Bu Bakara iyi makara” diyenlerde samimiyet ne gezer. Şayet samimi olsalardı bu yılın ana temasını “Tövbe ve istiğfar” olarak tespit ederlerdi.

 


İlgili yazılar

Erdoğan: Üç yılda kemiksiz bir milyon lira kazanmış!

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, 12. Cumhurbaşkanı Seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ın 3 yıl önce verdiği mal beyanına göre bugün itibariyle

Gaziantep’te İstihbarat Zaafiyeti Kesin!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 54 kişinin yaşamını yitirdiği Gaziantep’de. Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet, düğündeki patlamada yaşamını yitirenlere taziye ziyaretinde bulundu.

Yasa çıkarma rekoru kırdık

Ankara Barosu TBMM’nin yasama faaliyetini inceledi.En çok yasa AKP iktidarları döneminde çıkarıldı.

Bir Cevap Yazın