Leonard Cohen Öldü

Efsane şair, söz yazarı ve sanatçı Leonard Cohen82 yaşında vefat etti. Cohen için daha sonra Los Angeles’ta bir anma töreni düzenleneceği bildirildi. Kanada’nın Quebec bölgesindeki Montreal kentinde, 1934 yılında Polonya-Litvanya kökenli orta sınıf bir Yahudi ailesinin çocuğu olarak doğan Cohen, ilk şiir kitabını 1956’da yayımladı.
Los Angeles- Müziğe getirdiği farklı yorum ve bas bariton sesiyle unutulmazlar arasında yer alan Leonard Cohen yaşamını yitirdi. Cohen’in ilk şiir kitabı 1956 da yayınlandı. 1960’larda ağırlıklı olarak şiir ve roman yazıp münzevi bir hayat yaşadı. Yunan adası Hydra’ya taşınan ve “Hitler’in Çiçekleri” (1964), “Gözde Oyun” (1963), “Görkemli Kaybedenler” (1963) kitaplarını yayımlayan Cohen, 1970’lerde pop, kabare ve dünya müziği üzerine çalışmalar yaptı.
Leonard Cohen, 1980’li yıllardan itibaren ise bas bariton tonda şarkılar söyleyerek, aşk, din, cinsellik ve yalnızlığı konu edindi.
Cohen, 1967’de Vietnam Savaşı karşıtı konserlerde sahnelere çıktı. İsrail’de 2009’da konser vermesi nedeniyle Filistinlilerin tepkisini çeken Cohen’in Ramallah’ta konser talebi kabul edilmedi.
Yaklaşık 60 yıllık bir müzik kariyerine sahip olan Cohen, 82 yaşında yeni albümünü yayınlamıştı.
Ünlü şarkıcı ve söz yazarı, “Beautiful Losers”la (Görkemli Kaybedenler) zirveye çıkarken, Suzanne, “Bird on a Wire”, “I’m Your Man” ve “Death of A Ladies Man”, Cohen’in en bilinen eserleri arasında yer aldı.


İlgili yazılar

Fuatavni’ye göre Kobani benzeri eylem yapılacak!

Hala kimliği meçhul twitter fenomeni fuatavni yine  ortalığı ayağa kaldıracak iddialarla gündeme geldi. Fuatavni hesabından Kaçaksaray’da temizlik görevlisi olarak çalışan

KADIN VEKİL GÖZÜYLE KADINLAR

CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde de kadın sorunlarına değinmeyi sürdürdü. Kadınların temel sorununun istihdam ve emeğin karşılığını alma noktasında olduğunu ısrarla vurgulayan Milletvekili Öz, şiddet, eğitim, taciz, sosyal güvence, sağlık, siyasete katılım açısından öncelikle kadın istihdamı üzerinde yoğunlaşmak gerektiğini savundu.Kadın İstihdamı ve Eğitimi En Büyük Sorunumuz…

Müftü kadın Kur’an kursu hocası ile basıldı iddiası

Adana’da evli ve 4 çocuk babası olan 40 yaşındaki ilçe müftüsünün (M.Ç) bir köyde Kuran kursu hocalığı yapan kadınla cami

Bir Cevap Yazın