Leonard Cohen Öldü

Efsane şair, söz yazarı ve sanatçı Leonard Cohen82 yaşında vefat etti. Cohen için daha sonra Los Angeles’ta bir anma töreni düzenleneceği bildirildi. Kanada’nın Quebec bölgesindeki Montreal kentinde, 1934 yılında Polonya-Litvanya kökenli orta sınıf bir Yahudi ailesinin çocuğu olarak doğan Cohen, ilk şiir kitabını 1956’da yayımladı.
Los Angeles- Müziğe getirdiği farklı yorum ve bas bariton sesiyle unutulmazlar arasında yer alan Leonard Cohen yaşamını yitirdi. Cohen’in ilk şiir kitabı 1956 da yayınlandı. 1960’larda ağırlıklı olarak şiir ve roman yazıp münzevi bir hayat yaşadı. Yunan adası Hydra’ya taşınan ve “Hitler’in Çiçekleri” (1964), “Gözde Oyun” (1963), “Görkemli Kaybedenler” (1963) kitaplarını yayımlayan Cohen, 1970’lerde pop, kabare ve dünya müziği üzerine çalışmalar yaptı.
Leonard Cohen, 1980’li yıllardan itibaren ise bas bariton tonda şarkılar söyleyerek, aşk, din, cinsellik ve yalnızlığı konu edindi.
Cohen, 1967’de Vietnam Savaşı karşıtı konserlerde sahnelere çıktı. İsrail’de 2009’da konser vermesi nedeniyle Filistinlilerin tepkisini çeken Cohen’in Ramallah’ta konser talebi kabul edilmedi.
Yaklaşık 60 yıllık bir müzik kariyerine sahip olan Cohen, 82 yaşında yeni albümünü yayınlamıştı.
Ünlü şarkıcı ve söz yazarı, “Beautiful Losers”la (Görkemli Kaybedenler) zirveye çıkarken, Suzanne, “Bird on a Wire”, “I’m Your Man” ve “Death of A Ladies Man”, Cohen’in en bilinen eserleri arasında yer aldı.


İlgili yazılar

Kocasakal yeniden seçildi

Cesur çıkışları ve hukuk yorumlarıyla  kamuoyunda tanınan Doç.Dr. Ümit Kocasakal İstanbul Barosu Başkanlığı’na yeniden seçildi. Üçüncü kez Baro Başkanı olan Kocasakal,

Balbay: AKP’nin İzmir Sorunu Var

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın dün İzmir’e gelerek İzmir projeleri hakkındaki değerlendirmelerine

Cihan Kahveci’den çarpıcı açıklama

Adnan Kahveci, ölümünün 22. yılında Kartal’daki mezarı başında anıldı. Adnan Kahveci’nin oğlu Cihan Kahveci, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kartal Belediyesi ve

Bir Cevap Yazın