Metiner’e üstü kapalı tehdit 

Metiner’e üstü kapalı tehdit 

AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner daha önce Mahçupyan’ın yolsuzluklara ilişkin sözlerine , ” tamamen palavra ” demişti. Etyen Mahçupyan’dan Metiner’e tehdit gibi yanıt geldi. 

Başbakan Davutoğlu’nun danışmanı Mahçupyan : Tedbirini al!” diyerek Metiner’i uyardı.

Başbakanlık Başdanışmanı olduktan sonra yaptığı açıklamalarla gündemden düşmeyen Etyen Mahçupyan, AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner’in, ‘Makamına göre konuş’ uyarısına, “Belki de yeni Türkiye’de insanlar makama göre doğruları eğip bükmek istemeyebilirler. Metiner tedbirini alsın derim…” sözleri ile karşılık verdi.

METİNER, “TAMAMEN PALAVRA” DEMİŞTİ”

Metiner, Yeni Şafak’ta 27 Kasım’da yayımlanan yazısında Mahçupyan’ı “Yolsuzluklara insanların büyük çoğunluğunun ve AKP seçmeninin en az yarısının inandığı” sözleri nedeniyle hedef alıp şöyle demişti: “Ak Saray üzerinden yolsuzluk iddialarının gündeme taşınmak istendiği bir dönemde 17-25 Aralık sürecindeki yolsuzluk iddialarının tamamen palavra olmadığını söylemek hangi akla hizmettir? Var mı deliliniz.”

Metiner, “Hepimizin bulunduğu konumlar zaman zaman farklılaşabilir. Herkes/hepimiz bulunduğumuz makama göre konuşmak mecburiyetindeyiz… ‘Ben makamın gereklerine göre değil, doğru olduğuna inandığım şeyi söylerim!’ rolüyle kişisel prestij kazanma yoluna gitmek, temsil edilen makama da çok büyük bir haksızlık anlamına gelir” diye yazmıştı.

MAHCUPYAN “METİNER TEDBİRİNİ ALSIN”

Mahçupyan’ın yanıtı bugünkü yazısında geldi. Akşam yazarı, yazısının sonuna şu ‘Not’u düştü:

“Mehmet Metiner beni doğru olduğuna inandığım şeyleri söylediğim için kınamış. İşgal ettiğim makama göre konuşmalıymışım.

Belki de yeni Türkiye’de insanlar makama göre doğruları eğip bükmek istemeyebilirler.

Metiner tedbirini alsın derim…”


İlgili yazılar

İKTİDAR GESTAPO MODELİ KURMAYA ÇALIŞIYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu  Başbbakan Erdoğan’ın seçim sonuçları üzerinden yaptığı eleştirileri bırakması gerektiğini belirterek “Hitler örneği var seçimle geldi.

Öğretmenlere torba yasa şoku

AKP iktidarının 2015 seçimleri öncesi torba yasası TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna getirildi. Öğretmenlere verilen söz havada kaldı. Daha önce

FETÖ’cü Savcı: Kozmik Oda’ya İzinli Girdik!

Kozmik Oda’ya giren  ve orada arama yapan FETÖ’cü savcı Mustafa Bilgili  aramayı Erdoğan’ın bilgisi dahilinde yaptığını söyledi. ‘Kozmik Oda’, ‘28

Bir Cevap Yazın