Eğitim İş: MEB Atatürk’e saldırının üssü oldu

 Eğitim İş: MEB Atatürk’e saldırının üssü oldu

EĞİTİM-İŞ Genel Başkanı Veli Demir, Milli eğitim Bakanlığı’nın  adeta Atatürk ve değerlerine saldırının üssü olduğunu açıkladı.  Eğitim-İş, Atatürk’e ve onun var ettiği Cumhuriyetin değerlerine karşı son zamanlarda giderek artan saldırıları protesto etmek ve sendikanın 9. Kuruluş Yıldönümünü kutlamak için Anıtkabir’i ziyaret etti.

Anıtkabir ziyaretinde, MYK üyelerinin yanı sıra IV. Dönem I. Başkanlar Kurulu nedeniyle Ankara’da bulunan Denetleme ve Disiplin Kurulu üyeleri, şube ve il temsilcilik başkanları da hazır bulundu. Eğitim-İş heyeti Aslanlı Yol’dan geçerek Atatürk’ün mozolesine geldi. Genel Başkan Veli Demir’in mozoleye çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunan heyet, daha sonra Misak’ı Milli Kulesi’ne geçti.

Genel Başkan Veli Demir Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı:

“Büyük Kurtarıcı,

Başöğretmen Atatürk’e

Eğitim-İş’in V. Dönem I. Başkanlar Kurulu, MYK, Denetleme ve Disiplin Kurulu Üyeleri olarak huzurlarınızdayız.

Önderlik ettiğiniz Türk ulusuyla birlikte kurduğunuz Cumhuriyetimiz 91. Yılında tüm kurum ve kuruluşlarıyla yozlaştırılmakta, içi boşaltılmaktadır. Hedef gösterdiğiniz çağdaş uygarlıktan uzaklaşılmış, bağımsızlık, ulus ve ülke bütünlüğü değersizleştirilmiş, yolsuzluk ve yoksulluk kurumsallaştırılmıştır.

Sizin “Devlet başkanı olmasaydım, maarif vekili olurdum” dediğiniz MEB adeta size ve değerlerinize saldırının üssü olmuştur.

Ama yılgınlık yok. Eğitim emekçilerinin yegane örgütü olan Eğitim-İş birleştirerek ulusun ve ülkenin birliğini sonuna kadar savunacak, ilke ve devrimlerinin uygulayıcısı olacaktır.

İziniz, izimiz

Yolunuz, yolumuz olacaktır.

Saygılarımızla”

Eğitim-İş heyeti, daha sonra 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün mezarını ziyaret etti.


İlgili yazılar

Prof. Sencar’a göre ufukta koalisyon görünüyor

CHP’nin seçim bildirgesi için, “CHP, Ecevit’ten sonra ilk kez ‘Parti olarak varım’ diyerek ezber bozdu. İktidarın elindeki psikolojik üstünlüğü CHP

Bahçeli: Cumhuriyetten Dönüş Yok

MHP Lideri Devlet Bahçeli Cumhuriyetin 93. yıldönümü nedeniyle  mesaj yayınladı. Bahçeli’nin mesajı şöyle: Muazzam bir mücadele ruhunun, muhteşem bir irade

Taşeron PKK Yine Saldırdı!

Bölücü terör örgütü PKK  Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde, iş makinelerini taşıyan konvoya saldırdı. Saldırıda 2 sivil öldü, 2’si ağır, 3 kişi

Bir Cevap Yazın