MEB şura toplantısında bir skandala imza atıldı

MEB şura toplantısında bir skandala imza atıldı

Eğitim-İş, 19. Milli Eğitim Şurası’nın “Öğretim Programları ve Haftalık Ders Programı” Komisyonu’nda oynanan tiyatroya daha fazla seyirci kalamayacağı gerekçesiyle, komisyonu terk etti.

Komisyonda, yandaş sendika Eğitim Bir Sen’in önerisi olan Turizm ve Otelcilik Liselerinde okutulan “Alkollü İçki ve Kokteyl Hazırlama” dersinin kaldırılması,bugün öğleden önce lehte ve aleyhte görüşülerek reddedildi.

Ancak öğleden sonra öneri tekrar gündeme alınmak istenmiş, bunun usule aykırı olduğu tekrar gündeme alınamayacağı Genel Eğitim Sekreteri Önder Yılmaz tarafından belirtilmesine rağmen, gündeme alındı. Bunun üzerine komisyonda Eğitim-İş’i temsil eden Yılmaz toplantıyı terk etti.

Eğitim-İş, tamamen antidemokratik bir uygulamayla, reddedilen bir önergenin tekrar gündeme alınmasını yargıya taşıyacağını açıkladı.


İlgili yazılar

Türkkan: Beni mi yoksa PKK’lı bir vekil mi istiyorsunuz?

MHP Kocaeli Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan seçim çalışması yaptığı Gebze’de vatandaştan destek isterken hem çözüm süreci ile gelinen noktayı anlatırken

Burs başvuruları başladı

2014-2015 yılı Çin Hükümeti burs başvuruları başladı. Burs başvuruları 21 Mart 2014 tarihine kadar yapılacak.
MEB’in internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, 2014-2015 yılı Çin Hükümeti Burs Başvuruları başladı. Burs başvuruları 21 Mart 2014 tarihine kadar yapılacak. Yabancı Hükümet Bursları, ikili anlaşmalar çerçevesince yabancı hükümetler tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına araştırma, lisans, yüksek lisans, doktora ve dil kursu alanlarında verilecek.

Yılmaz: HES’ler Su Kaynaklarımızı Kurutuyor

AKP Eski milletvekili ve Ordu  Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, hükümetin yargı kararlarına rağmen uyguladığı HES projelerinin  mevcut su kaynaklarını

Bir Cevap Yazın