MECLİS’E BİN 650 TELEFON

MECLİS’E BİN 650 TELEFON

Cengiz ALDEMİR/Sozcu
TBMM’de milletvekili odalarındaki telefonlar yenileniyor. 24. dönem başında milletvekili odalarında değiştirilen telefonlar Meclis yönetimi tarafından yenilenme kararı alındı.

Milletvekilleri yerel seçimlerin ardından yeni yapılan odalarına yerleşti. Pek çok aksaklığın yaşandığı odalarda halen tadilatlar devam ederken, bu kez telefonların yenilenmesi gündeme geldi.

Meclis yönetimi eski odalardan nakledilen telefonları değiştirme kararı aldı. Gerekçe olarak ise mevcut telefonların bozulması durumunda yedek parçalarının bulunmaması gösterildi.

Her oda için biri sekreter, biri danışman birisi de milletvekiline adet telefon alınacak. Bu da 550 milletvekili sayısı baz alındığında toplamda bin 650 telefon ediyor.

Yönetim üç farklı telefon seçeneği sundu ve bir anket formu gönderdi. Yeni binanın giriş katında, yeni alınan telefonların tanıtımı için bir de oda hazırlandı.

Burada değiştirilecek olan yeni telefonların marka tanıtımı yapılıyor. Hangi telefonu istersiniz diye milletvekillerine soruluyor. Anket sonucuna göre en çok talep edilen telefon alınarak milletvekili odalarına takılacak.

Yeni telefonların maddi yönü ile ilgili ve değiştirilen telefonların ne olacağı konusunda bir bilgi verilmiyor.


İlgili yazılar

Diyanet İşleri Başkanlığında neler oluyor?

Bütçe ve personel açısından Türkiye’nin en büyük kamu kurumları arasında yer alan, Televizyon ve radyosu bulunan  Diyanet İşleri Başkanlığı’nda milyarlarca

Sosyal medya’da rakıya meze oldular

Sosyal medya bu arşiv fotoğrafı ile sarsılıyor. Milleti balık hafızalı sandıkları için dönemin AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, AKP

CHP eski Suruç belediye başkanı ve oğluna suikast

Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nin eski belediye başkanı Salih Tekinalp ile oğlu veteriner Sinan Tekinalp, otomobilde uğradıkları silahlı saldırıda yaşamını yitirdi. Olay,

Bir Cevap Yazın