Medya sorunları uluslararası İstanbul’da tartışılacak

Medya sorunları uluslararası İstanbul’da tartışılacak

TBMM; gazetecilerin sorunlarının da tartışılacağı Avrupa Konseyi’nin konferansına ev sahipliği yapacak . Avrupa Konseyi’nin konferansında medya özgürlüğü ve gazetecilerin durumu ele alınacak. TBMM’nin ev sahiplerinden biri olduğu konferansın açılış konuşmalarını AKP’li Reha Denemeç ile CHP’li Gülsün Bilgehan yapacak.

Toplantıya gazeteci örgütlerinin temsilcilerinin yanı sıra Ermenistan, Azerbaycan, Bulgaristan, Gürcistan, Fransa, İtalya, Portekiz, Moldova, Rusya, Ukrayna ve İngiltere’den parlamenterler katılacakSon olarak Freedom House raporlarıyla bir kez daha gündeme gelen medya özgürlüğü, TBMM’nin de ev sahibi olduğu uluslararası bir konferansla masaya yatırılıyor.

TBMM ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Medya ve Bilgi Toplumu Alt Komitesi’nin düzenlediği  “Avrupa’da Medya Yönetişiminde Ulusal Parlamentoların Rolü” başlıklı konferans, İstanbul Hilton Oteli’nde 12 Mayıs pazartesi ve 13 Mayıs Salı günü yapılacak.

Simultane tercüme hizmetinin de verileceği toplantıda Türkiye’den ve çeşitli ülkelerden siyasetçiler ve gazeteci örgütleri katılıyor. Konferansa Türkiye’nin yanı sıra Ermenistan, Azerbaycan Bulgaristan, Gürcistan, Fransa, İtalya, Portekiz, Moldova, Rusya, Ukrayna ve İngiltere’den parlamenterler katılacak.

TBMM’nin ev sahibi konumunda olduğu ve medya özgürlüğü ile gazetecilerin iş güvenliğinin en önemli gündem maddeleri olarak ele alınacağı konferansın ilginç bir özelliği de bulunuyor.

Türkiye’de sıkça tartışılan ve iktidarla muhalefeti karşı karşıya getiren bu konuların masaya yatırılacağı konferansın açılış konuşmalarını Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Türk Delegasyonu Başkanı, AKP’li Reha Denemeç ile yine Avrupa Konseyi’nin Medya Raportörü, CHP’li Gülsün Bilgehan yapacak.

Avrupa Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Gabriellla Battaini-Dragoni ve Avrupa Gazeteciler Federasyonu Genel Sekreteri Ricardo Guiterrez de konferansın konuşmacıları arasında.


İlgili yazılar

Önümüze iktidar yargısı diye bir yargı gelmiştir

Yargının ve yargı mensuplarının iktidar tarafından itibarsızlaştırıldığına dikkat çeken Avukat Hakan Canduran, ” önümüze iktidar yargısı diye bir yargı gelmiştir

İnce: Geleceğimizi kurtarmak için çalışalım

CHP Yalova milletvekili  Muharrem İnce  2014 yılının, AKP iktidarının diğer yıllarında olduğu gibi ülkenin temel sorunlarının derinleştiği, geri dönülemez noktalara

Zekeriya Öz savaş ilan etti

Paralel yapının önemli isimlerinden olduğu gerekçesiyle Özel yetkileri kaldırılarak Bolu’ya düz savcı olarak atanan Zekeriya Öz’den sert açıklama: Satılmışlar! Zekeriya

Bir Cevap Yazın