MHP Grup Başkan vekili Oktay Vural, “Daha çay simit hesabını yapamıyorsun, memleketin bütçesinin hesabını nereden yapacaksın? Başbakan’ın bütçeleri hep yalanlarla doludur. Sayın Başbakan belki dershaneye gitsen iyi olur, hesap kitap konusunda, kapatmadan önce” diye konuştu.

MHP Grup Başkan vekili Oktay Vural, “Daha çay simit hesabını yapamıyorsun, memleketin bütçesinin hesabını nereden yapacaksın? Başbakan’ın bütçeleri hep yalanlarla doludur. Sayın Başbakan belki dershaneye gitsen iyi olur, hesap kitap konusunda, kapatmadan önce” diye konuştu.

Ankara – TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Vural’ın eleştiri oklarının hedefinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu vardı.

Türk Milletinin adının AKP tarafından tartışmaya açıldığını iddia eden Vural, “Üniter devlet yapımız AKP tarafından tartışmaya açılmıştır. Türkiye dediğimiz bu vatan coğrafyasında Kürdistan olduğuna ilişkin iddialar da bizatihi Başbakan Erdoğan tarafından gündeme getirilmiştir” derken, “Bu derin bir ihanet şebekesidir” diye konuştu.
Vural, “Başbakan’ın ifadelerinin hepsi adeta yalan dizisidir” iddiasında da bulundu.
Meclis Genel Kurulu’nda, 2014 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı Raporu’nda BDP’nin muhalefet şerhinde yer alan “Kürdistan” ibaresinin çıkarılmasına ilişkin açılan usul tartışmasına da değinen Vural, şöyle dedi:
“Çıkar ağzındaki baklayı…AKP, bu coğrafyada Kürdistan tamlamasını meşrulaştırmayı bir usule ait bir konu olarak görmekte. CHP bununla ilgili açılan usul tartışmasında neden bu ifadeyle ilgili bir duruşu yoktur. Neden CHP, ‘Türkiye Kürdistanı diye bir şey yoktur’ diyememektedir. Oy için bunlar yapılmaz.”

-“SEN KARAKOLDA ÖTÜYORSUN, MAHKEMEDE ŞAŞIYORSUN”- 

“Bu maskeli siyasetçinin maskelerini sökeceğim” diyen Vural, “Bu yalan makinesinin yalanlarını deşifre edeceğim” diye konuştu.
Başbakan Erdoğan’ı sert sözlerle eleştiren Vural, şöyle devam etti:
“Şu yalana bakın, dili tektir diyorsun, ondan sonra anadilde eğitimle dilimizi bölüyorsun. Ne zaman bu maskeli siyasetçinin taktik adımlarına karşı bu yalanları deşifre etmeyeceğiz. Sen karakolda ötüyorsun, mahkemede şaşıyorsun. Bir öylesin, bir böylesin, zıp oradasın, zıp buradasın.”

-“SAYIN KILIÇDAROĞLU KAFASINI KUMA GÖMDÜ”- 

MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin dün bir tavır olarak Genel Kurul’da bütçe görüşmelerinde konuşmadığını ifade eden Vural, “Anamuhalefet ne düşünüyor? Cumhuriyetin gidişatı konusunda ne düşünüyorsunuz? Türkiye Cumhuriyeti Devletinin birliğine ve bütünlüğüne bir kalkışma var iken çözüm ve barış süreci Türkiye’yi maalesef üniter devlet yapımızdan uzaklaştırırken, ayrı milletler oluştururken Sayın Kılıçdaroğlu kafasını kuma gömdü” dedi.
Daha önce Başbakan’ın konuştuğu yere bir yalan makinesi konulması konusunda bir öneri getirdiğini ifade eden Vural, “Dün yine Meclis kürsüsünde yalan makinesi çalıştı” diye konuştu.

-“DAHA ÇAY SİMİT HESABINI YAPAMIYORSUN, SAYIN BAŞBAKAN BELKİ DERSHANEYE GİTSEN İYİ OLUR”- 

Başbakan’ın asgari ücret ve çay ve simit hesabına ilişkin açıklamalarına değinen Vural, “Yalana bak, püsküllü yalanın ötesinde, katmerli yalan. Hesap yapmayı bilmiyor ki, salla babam salla…Daha çay simit hesabını yapamıyorsun, memleketin bütçesinin hesabını nereden yapacaksın? Başbakan’ın bütçeleri hep yalanlarla doludur. Çay ve simit hesabı göstermektedir ki AKP’nin bütçesi iflas etmiştir. Hesap kitap bilmeyen bir Başbakan’ın bütçesi hesapsız kitapsız bir bütçedir. Sayın Başbakan belki dershaneye gitsen iyi olur, hesap kitap konusunda, kapatmadan önce…” diye konuştu.
“Aslında bunların hepsini bir yalan makinesine koysanız motor yanar” diyen Vural “Bir Başbakan bu kadar bir cümle içerisinde bu kadar yalan ve yanlış bilgiyi hiç düşünmeden nasıl sunabiliyor” dedi.


İlgili yazılar

Özel: Artık Gerilimden Beslenmeyin

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bayram öncesi yaptığı  “içtüzük” değerlendirmesinden sonra AKP Meclis grup yönetimi de harekete geçti. AKP grup Başkanvekili Mustafa Elitaş

Sümeyye Erdoğan’ı koruyan polis sayısına inanamayacaksınız

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Toptaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’a suikast yapılacağı iddialarına ilişkin “Tayyip Erdoğan hep bir

Aygün, sapık dinci örgüt IŞİD’in kadın pazarı belgesini yayınladı

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Irak’ta öldürülen ‘emir’ statüsündeki bir IŞİD’çinin üstünden çıkan bir belgeyi yayınladı. CHP’li Aygün sosyal medya aracılığı

Bir Cevap Yazın