MİLLİ BAYRAMLARIN DEĞERİNİ DAHA İYİ ANLIYORUZ

MİLLİ BAYRAMLARIN DEĞERİNİ DAHA İYİ ANLIYORUZ

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın Türk milleti için paha biçilemez olduğunu vurgulayarak, Bugün 23 Nisan’ların, 19 Mayıs’ların, 30 Ağustos’ların, 29 Ekim’lerin kıymetini her zamankinden daha iyi bilmemiz gerektiğine inanıyoruz” dedi.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Koncuk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, Milli egemenliğin bir devlette gücün ya da hâkimiyetin sadece ve sadece millete ait olması olarak tanımlandığını belirterek, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 94’üncü yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı gururla kutluyoruz. Bu anlamlı tarih, Türk milleti için paha biçilemezdir. Milli egemenliğin ilan edildiği, Cumhuriyet’e doğru adım adım yaklaşıldığı 23 Nisan 1920 tarihi, milletimizin, yeniden büyük medeniyet kurma yolundaki dirilişinin başlangıcıdır” ifadelerine yer verdi.

“ÇOCUKLAR BU ÜLKENİN GELECEĞİ, BARIŞIN VİZYON GÜCÜ”

Bugün 23 Nisan’ların, 19 Mayıs’ların, 30 Ağustos’ların, 29 Ekim’lerin kıymetini her zamankinden daha iyi bilinmesi gerektiğini vurgulayan Koncuk şunları kaydetti:
“23 Nisan’ı kutladığımız bugünlerde sendeleyen bir demokrasi varsa, caniler pazarlık masalarında ağırlanıyorsa, bir dedikleri ikiletilmiyorsa, bebek katili bir caninin mektupları ayan beyan kitlelere okunuyorsa, o hain için özgürlük naraları atılıyorsa, değerlerimizi kanatan mütecaviz kalabalıklar giderek büyüyorsa vay bizim halimize… Son yıllarda milli olan ne varsa yoğun ateş altındadır. Değerlerimiz örselenmektedir. Aynı acılarla yoğrulan insanlar ayrıştırılmaktadır. Terör örgütü ve destekçisi gafiller, ‘bir’ yerine ‘bölünmüş’ bir Türkiye görme heveslerini artık her fırsatta ve küstahça, çekinmeden dile getirmektedir. Dolayısıyla TBMM’nin açılışının yıldönümünde demokrasiye daha fazla sahip çıkmalı; anayasal kurumların zarar görmemesini sağlamalı; bütünleştirici bir dil kullanmalı; milli hasletlerimizi örselemek yerine, onları başımızın tacı yapmalı ve teröristler ile el sıkışmak yerine, terörün kökünü kazımak için mücadele etmeliyiz. Öte yandan bilinmelidir ki; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyada kutlanan ilk ve tek çocuk bayramı olması nedeniyle ayrı bir öneme sahiptir. Çocuklar bu ülkenin geleceği, umut tohumları, egemenliğin, demokrasinin, huzur ve barışın vizyon gücüdür.

Bu noktada geleceğimizin mimarı olan çocuklarımıza öyle bir Türkiye bırakabilmeliyiz ki, onlar; Türküm, doğruyum, çalışkanım diye gururla haykırabilmeli; özünden çok sevdikleri güzel yurdumuzda, küçüklerini korumanın, büyüklerini saymanın erdemini yaşayabilmeli; Ata’mızın açtığı yolda gösterdiği hedeflere hiç durmadan yürüyebilmeli; ‘Ne mutlu Türküm diyene’ nidalarıyla varlığını adadıkları büyük Türk milletine sonsuz bir güven vererek, geleceğe koşar adımlarla ilerlemelidir. Bu vesileyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyor, Ulu Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.


İlgili yazılar

Erdoğan: AB Bizi Hep Aldattı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan İngiltere’nin ayrılmasından sonra AB’nin kendi konumunu süratle ve samimi şekilde değerlendirmesi ve ona göre program yapması gerektiğini söyledi.

Ankara’da kolera korkusu…

Ankara’da günlerdir musluktan akan suyun lağım kokması ve çok sayıda ishal vakası meydana gelmesi CHP İzmir Milletvekili ve Parti Meclisi

Başbuğ: Zarar görenlerin itibarları geri verilmeli

Ergenekon Davası’nda yerel mahkemenin verdiği kararın Anayasa Mahkemesi tarafından hak ihlali olduğu gerekçesiyle iptal edilmesi  ve sanıkların  serbest bırakılmasından sonra

Bir Cevap Yazın