O asansörde ya başbakan kalsaydı?

O asansörde ya başbakan kalsaydı?

TBMM’de kadrolu asansör ustası olmayınca dışarıdan usta getirtildi. Meclis ana binasında yaşanan bir olay pes dedirtirdi. Parti başkanlarının ve milletvekillerini de kullandığı TBMM ana binada aktif olarak çalışan 6 asansörden birisinde can pazarlığı yaşandı.

Dün Saat 9.35 sularında TBMM ana bina asansörü içinde mahsur kalan ve klostrofobi ( kapalı alan korkusu) olan meclis görevlisi yaklaşık 45 dakika ecel teri döktü. Asansörde mahsur kalan ve kapalı alan korkusu da olan meclis çalışanı durumunu cep telefonu ile arkadaşlarına bildirdi.

Personelin asansörde kaldığını öğrenen mesai arkadaşları  hemen meclis teknik hizmetleri uyararak yardım istedi. Uzun süre beklendikten sonra teknik servisten gelen olmayınca telefon ile ikinci kez uyarılan teknik personel,” iki aylık mühendisim pek fazla meclisi bilmediğim için arkadaşlar uğraşıyor” dedi. Daha sonra meclis itfaiyesi arandı. İtfaiye görevlileri ise, ” asansör işini elektrikçiler bilir bizim işimiz değil” diye yanıtladı.

Yaklaşık 45 dakika asansörde  kalan personeli kurtarmak için, meclis bakım onarım işlerini dışarıdan yapan taşeron usta aranarak acilen gelmesi istendi. Taksi tutarak meclise gelen asansör ustası mahsur kalan meclis görevlisini asansörden çıkardı.

Asansörden çıkartılan meclis görevlisinin rahatsızlandığı meclis doktorluğuna götürülerek tedavi edildiği sağlık kontrolüne alındı.


İlgili yazılar

Köktürk: O terörist iade mi edildi?

Niğde’nin Ulukışla ilçesi’nde yol denetimi yapan güvenlik güçlerinden  bir polis bir astsubay ve bir vatandaşı öldüren dinci terör örgütü  IŞİD

KaçaAKsaray Şimşek’i zor durumda bıraktı!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Atatürk Orman Çitliği arazisine yaptırdığı bin odalı saray, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i zor durumda bıraktı. Maliyetin açıklanmasından

FETÖ’ye Ölümcül Darbe!

Kamu’daki FETÖ/PDY yapılanmasına yönelik olarak çıkarılan kararname ile TSK ve Emniyet’te örgütle ilişkisi saptananlar ihraç edildi. TİB kapatıldı. Maliye Bakanlığı

Bir Cevap Yazın