O şahıs da DHKP-C’li çıktı!

O şahıs da DHKP-C’li çıktı!

HDP’nin Mersin ve Adana il binalarına bombalı yapan saldırının DHKP-C’den tutuklanan bir şahıs olduğu bildirildi. İçişleri Bakanlığı’nan yaptığı açıklama şöyle:

HDP binalarına yapılan saldırıda bombaların bir gün öncesinden şüpheli erkek şahıs tarafından bırakıldığı, iki olayın da failinin aynı kişi olduğu belirlenmiştir. Şahsın açık kimliği güvenlik birimlerince tespit edilmiştir. Eylemi gerçekleştiren şahsın daha önce 2007 yılında Ankara’da yasa dışı sol bir örgütün faaliyetlerine katılarak tutuklandığı, yine aynı yılda İstanbul’da yasa dışı sol bir örgüt faaliyetleri ile irtibatlı olmaktan gözaltına alındığı anlaşılmıştır. Sahsın yakalanmasına yönelik olarak gereken tüm çalışmalar özenle yürütülmektedir.”


İlgili yazılar

PKK: Tasfiyeden CHP sorumlu

PKK’nın liderlerinden Mustafa Karasu, CHP’yi hedef gösterdi. Hükümetin aldığı kararların sorumlusunun CHP olduğunu iddia eden Karasu  “Bu tasfiye harekatının yüzde

Yalçın: Muakddes ve mübarek davamız davalık olmuştur.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı  Prof. Dr. E. Semih Yalçın olağanüstü kurultay için 543 imza toplayan arkasından da mahkemeye

Ortaylı: Osmanlıya dönüş mümkün değil!

Tarihci Prof. Dr. Ilber Ortayli, Turk Universiteliler Dernegi’nin (Turk UniD) Koln Universitesi’nde hafta sonu duzenledigi “Osmanli’dan Turkiye Cumhuriyeti’ne Turk-Alman iliskileri”

Bir Cevap Yazın