O zabıta cezalandırıldı

O zabıta cezalandırıldı

Yalova Belediye Başkanı CHP’li Vefa Salman, yaşanan olaylarla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Meclis salonundaki izleyiciler içerisinden bir grup tarafından yapılan protesto eylemi sırasında belediye zabıtaları arasından bir kişinin yaptığı müdahaleyi onaylamanın mümkün olmadığını ve başkanlık makamı tarafından kabul edilemez bulunduğunu tekrarlayan Salman, şöyle devam etti:

“Olayın açıklığa kavuşması ile ilgili olarak gerekli tahkikat başlatılmış, görüntü kayıtları incelenmiş, başlatılan idari soruşturma tamamlanıncaya dek olaya sebep olan zabıta personelimizin görev yeri değiştirilmiştir. Soruşturma ve inceleme sonucunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun Disiplin Başlıklı 124 ile 135’inci maddelerine istinaden gerekli işlemler yapılacaktır.”

YALOVA BELEDİYE BAŞKANI SALMAN’IN ‘BİBER GAZI’ ÖZÜRÜ

Yalova Belediye Başkanı CHP’li Vefa Salman, Belediye Meclisi toplantısında Tonami Meydanı’nda yapılacak köprülü kavşak projesi kapsamında ağaçların kesilmesini protesto eden gruba zabıtanın biber gazıyla müdahalesinden dolayı özür diledi.

Yalova Belediye Meclisi’nin bugün başlayan aralık ayı toplantısında ilk sözü alan Başkan Vefa Salman, ağaç kesimiyle ilgili dünkü protestoya müdahaleyi değerlendirdi. Başkan Salman, şunları söyledi:

“Zabıta kardeşimizin acemiliğine vermek lazım, o da bir genç. Gerek Zabıta Müdürlüğü adına, gerek kendi adıma özür diliyorum. Biz gerekeni yapacağız, kimsenin şüphesi olmasın. Kimsenin demokratik hakkını engellemek gibi bir düşüncem yok. Burası Belediye Meclisi salonu. Kim demokratik hakkını kullanmak istiyorsa kullansın ama Belediye Meclis salonunda değil.”

Başkan Salman’ın konuşmasının ardından Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü tarafından Tonami Meydanı’nda yapılacak köprülü kavşak projesinin imar planına işlenmesi teklifi İmar ve Şehircilik Komisyonu’na havale edildi.


İlgili yazılar

Koç: Tek parti devleti devam ediyor!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç: “Tek parti iktidarı sona ermiştir. Ancak malesef tek parti devleti devam

Celal Doğan HDP’ye geçiyor!

CHP’nin Gaziantep eski belediye başkanı Celal Doğan HDP’ye geçiyor. Doğan’ın salı günü yapılacak olan  HDP Meclis Grup toplantısında rozet takacağı

Yeni bir şehir efsanesi doğdu!

Geçenlerde yazdığımız “Para odaklı siyaset kirlidir” başlıklı yazı öylesine gürültü çıkardı ki, sanki yeni bir şehir efsanesi doğdu. Bildiğiniz gibi,

Bir Cevap Yazın