Öcalan: IŞİD ortadoğu’nun JİTEM’i

Öcalan: IŞİD ortadoğu’nun JİTEM’i

İmralı’da  hapis cezasını çeken terör örgütü lideri Abdullah öcalan HDP Grup Başkanvekilleri İdris Baluken, Pervin Buldan ve İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’den oluşan heyetle gönderdiği mesajda “yol haritası ve eylem planının anlamlı bir ilkeler bütürnlüğü içinde yürütülmesi ve çercevelenmesini ” istedi.

Gelinen noktada yol haritasının eylem planı da ortaya çıkmış bulunmaktadır” ifadelerini kullanan Öcalan, şunları kaydetti:

“Artık birincil öneme haiz olan şey bu yol haritası ve eylem planının anlamlı bir ilkeler bütünlüğü ile çerçevelenmesidir. Çünkü en ideal eylem planı bile ilkesel bir bütünlükle ele alınmazsa kuru bir metin olmaktan öteye geçemez. Bu ilkelerin belirleneceği zemin ise, başta kurullar ve komisyonlar olmak üzere müzakere organlarının oluşmasıyla mümkündür. Bu çerçevede, Bakanlar Kurulu kararı haline gelen müzakere iradesinin pratikleşmesinin önünde hiçbir engel kalmamıştır. Resmileşen bu metin doğrultusunda ve metnin içeriğine uygun olarak resmi müzakerelerin zaman kaybetmeksizin başlaması oldukça önemlidir. Ciddiyetle ve büyük fedakarlıklarla bu noktaya getirmeyi başardığımız sürecin geleceği ve selameti atılacak adımların hızı ve ciddiyetiyle doğrudan bağlantılı hale gelmiştir.

“ORTADOĞU’NUN JİTEM’İ IŞİD”

Nitekim, Ortadoğu’nun JİTEM’i olarak da ifade edebileceğimiz IŞİD gibi vahşi bir örgütün neler yapabileceğine bütün dünya tanıklık ediyor.”
“Kobani kuşatmasının sıradan bir kent kuşatması olmanın çok ötesinde, sadece Kürt halkının demokratik kazanımlarını hedeflemekle kalmayıp Türkiye’yi de yeni bir darbe sürecine sokacağını” savunan Öcalan, “Bu katliam girişimi amacına ulaşırsa hem süreci sonlandıracak, hem de yeni ve uzun sürecek bir darbenin temellerini atacaktır” dedi.

KOBANİ’YE SAHİP ÇIKMA ÇAĞRISI

Kobani ve Rojava meselesini doğru anlamak isteyen herkesin bu gerçekliği iyi kavraması gerektiğine vurgu yapan Öcalan, şöyle dedi:
“Türkiye’de sürecin ve demokrasi yolculuğunun çökmesini istemeyen herkesi Kobani’ye gereken ciddiyet ve sorumlulukla sahip çıkmaya çağırıyorum.
Devlet içinde de halen çözüm odaklı davrananlarla imha sığlığından medet umanlar arasında bir gel git yaşandığı gözlenmektedir. Çözümden yana olanların sürece ve sorunlara zamanında ve aktif müdahaleler geliştirmesi hayati önemdedir. Bu itibarla Kobani gerçekliği ile sürecin ayrılmaz bir bütün olduğu gerçeğini bir kez daha hatırlatarak, herkesi büyük bedellere mal olan bu demokratik yolculuğumuz ve insanlık mücadelemizi sahiplenmeye çağırıyorum.
Kobani başta olmak üzere Şengal, Cezaa, Rabia ve Mahmur’da vahşi IŞİD saldırılarına karşı büyük bir direniş gösteren tüm halkımızı, yine ülkenin dört bir tarafında bu direnişle dayanışma ve destek tutumunu ortaya koyan tüm çevreleri selamlıyorum.”(anka)


İlgili yazılar

Kızları IŞİD zihniyetine teslim etmeyin!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ortaöğretimde türban kararı için, “Türkiye’yi hayatın neşesine düşman, çocuk cıvıltısına düşman, IŞİD zihniyetine teslim etmemek

Kılıçdaroğlu: MİT’in CHP’yi dinlediğini biliyorduk

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, ‘Medya Buluşmaları’ kapsamında Yurt Gazetesi yöneticileri ile bir araya geldi.Gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Kılıçdaroğlu,sorulara verdiği yanıtlardan satır

TBMM’nin Açılması Önerisi CHP’den

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel iktidar partisinin OHAL ilanını Meclise karşı bir saygısızlık olduğunu belirterek “darbenin alternatifi darbe olmaz. Eğer

Bir Cevap Yazın