Öcalan’a cenaze katılım için izin talebi

Öcalan’a cenaze katılım için izin talebi

Terör örgütü lideri PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın Avukatı Ebru Günay, Öcalan’ın bu sabah vefat eden ablası Havva Keser’in cenazesine katılması için savcılığa izin başvurusu yaptı.

İmralı’da ağırlaştırılmış hapis cezasını çeken terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın Avukatı Ebru Günay, Bursa’da Cumhuriyet Başsavcılığına Öcalan’ın bu sabah vefat eden ablası Havva Keser’in cenaze merasimine katılması için izin başvurusunda bulundu. Kararın bu akşam saatlerinde Cumhuriyet Başsavcı Vekili tarafından verilmesi bekleniyor.

Adana merkez Yüreğir İlçesi’ne bağlı Yakapınar Mahallesi’nde yaşayan Havva Keser, yüksek tansiyon, şeker ve beyin kanaması teşhisiyle yaklaşık bir ay önce Özel Adana Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Hastanede yoğun tedaviye alınan Havva Keser sabah vefat etti.

Tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Havva Keser için Yakapınar Mahallesi’ndeki evinin önüne taziye çadırı kuruldu. Üzgün oldukları gözlenen aile yakınları, taziyeleri kabul etti.

Havva Keser için Yakapınar Mezarlığı’ndaki aile mezarlığında da mezar kazıldı. Mezarlıkta kimse bulunmazken, defin yeri ve tarihinin belli olmasının ardından Havva Keser’in toprağa verilmesi bekleniyor.

ÖCALAN’A İZİN ÇIKACAK MI?

Adalet ve İçişleri Bakanlığının ‘Hükümlü ve Tutuklulara Yakınlarının Ölümü veya Hastalığı Nedeniyle Verilebilecek Mazeret İzinlerine Dair Yönetmeliğin’ 5. maddesi şöyle:

Cenazeye katılma izni

MADDE 5 – (1) Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına mahkûm olanlar hariç, yüksek güvenlikli ceza infaz kurumlarında bulunanlar da dâhil olmak üzere, güvenlik bakımından sakınca oluşturmaması koşuluyla tehlikeli olmayan hükümlülere; ikinci derece dâhil kan veya kayın hısımlarından birinin ya da eşinin ölümü hâlinde, Cumhuriyet başsavcısının onayıyla yol süresi hariç iki güne kadar cenazeye katılması amacıyla izin verilebilir.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ise Abdullah Öcalan’a ablası Havva Keser’in cenaze törenine katılması için “değerlendirmeyi devletimiz yapar” dedi.


İlgili yazılar

Olursa o yol çığ yolu olur!

Bünyad Dinç Lafa geldi mi ‘Türkiye cennet gibi ülke’ demeyi çok severiz. Evet, bu doğrudur. Tartışmam bile. Peki, bu ülkede

İflas riski olan ilk 10 ülke içine girdik!

Erdoğan’ın “Başkanlık ve AKP’nin tek başına iktidar” inadı nedeniyle yangın yerine dönen Türkiye ekonomide resmen iflasın eşiğine geldi. TÜİK rakamlarına

Türkiye’ye 5G Avea ile geliyor

Avrupa Birliği tarafından yürütülen MOTO Projesi ile, Avrupa için 5G’nin yol haritasını çizen konsorsiyuma yaklaşık 2 yıl önce giren Avea,

Bir Cevap Yazın