Oda başkanını ve çalışanları sürgün ediyor

Oda başkanını ve çalışanları sürgün ediyor

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek uygulamaları eleştiren  ve belediyede çalışan TMMOB üyelerini sürgüne gönderdi. Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şube Başkanı Ebru Akgün Yalçın sürgün edildi. Akgün Güdül Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol ve Asfalt Şube Müdürlüğü’ne sürüldü.

Mimarlar Odası Ankara Şube Yöneticileri bir  Meslek Odası başkanının Ankara Güdül’e sürülmesinden kaynaklı kınama açıklaması yaptı. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına sürgün günleri yaşatıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi Meslek Odası yöneticileri olan  çalışanlara yaptığı bu baskı sadece sürgün değil, aynı zamanda mobbingtir. Ebru Akgün’ün Sürgün edilmesinin nedeni TMMOB’a bağlı bir meslek odasında başkanlık görevi yürütmesidir. Akgün’ün belediyeye açtığı davanın takipçisi olacağız. Meslek Odaları yalnız değildir. Melih Gökçek  anti demokratik uygulamalara imza atmaktan çekinmeyen  bir belediye başkanı olmuştur.  Bu tavrını kınıyoruz. Kenti yönetemediği gibi Belediyeyi de yönetemiyor. Belediyeyi de anti demokraitk olarak, kafasına göre yönetiyor.” Şeklinde konuştu.


İlgili yazılar

AKP’nin tek başına iktidarı çok zor!

  İktidar partisine yakın araştırma şirketlerinden biri olan MetroPoll araştırma Şirketi Başkanı Ahmet Sencar AKP’nin tek başına iktidar olamayabileceğini söyledi.

Feyzioğlu’ndan Baro Başkanına Ders Gibi Yanıt

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’ndan, baro başkanına ders gibi yanıt. ‘Anayasa değişikliğini tartışıyoruz’ paneli için Malatya’ya gelen

EKONOMİ BAKANLIĞINDAN MOODY’SE YANIT

Ekonomi Bakanlığı, kredi derecelendirme kuruluşu Moody’sın Türkiye’deki ekonomik durumu durağandan negatife çevirmesine tepki göstererek, “Moody’sin görünümle ilgili sonucu yanlıştır, çünkü

Bir Cevap Yazın