Öz kızına saatlerce işkence yaptı!

Öz kızına saatlerce işkence yaptı!

Kendi öz kızına saatlerce işkence yapan uyuşturucu bağımlısı bir ruh hastasının çekip rakiplerine gönderdiği fotoğrafı  ekşisözlük’te paylaşıp yardım isteyen avukat bir yaşamı kurtardı.  Sosyal medyada hızla yayılan yardım çığlığı geniş yankı buldu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Ebubekir Şahin avukatı arayarak gerekli işlemlerin başlatılacağını açıkladı. 13 yaşındaki çocuğun ve ailesinin bulunduğu evin önüne polis ekipleri gönderildi.

İşte o avukatın yaşadıklarını fotoğraflarla desteklediği hikaye şöyle:
“Geçen hafta baro tarafından Kağıthane çocuk karakolunda bulunan bir çocuk mağdur için avukat olarak atandım. Karakola gittiğimde gördüğüm manzara beni kahretti. 13 yaşındaki küçücük bir kız, uyuşturucu bağımlısı babası tarafından 5 buçuk saat boyunca işkenceye maruz bırakılmış, sigara yedirilmiş, ıslatılmış ve bu süre içerisinde demir çubukla defalarca darp edilmişti.
Çocuğunun fotoğraflarını hasmına göndererek “Kendi çocuğuma neler yaptım, sana neler yapacağımı tahmin et” tarzı mesajlar dahi atmış.
Bu psikopat baba, çocuğu hastaneye götürmemesi için annesini ölümle tehdit etmesine rağmen, anne çocuğu alarak hastaneye götürüyor. Sonrası “sonun geldi, ölümün elimden olacak” tarzı mesajlar. Hepsine bizzat şahit oldum.

SALIVERİLDİ
Babayla ilgili çocuğun hürriyetini tahdit, kasten yaralama, eziyet, öldürmeye teşebbüs, tehdit suçlarından şikayetçi olduk. kendisi dün yakalanmış ve sulh ceza hakimliğine çıkarılmış. Bilin bakalım ne oldu. Salıverildi!!!
Kadın günlerdir yatalak babası ve kızı ile birlikte kendisini evine kilitlemiş yaşamaya çalışıyor. Bugün beni aradı, “Avukat hanım tek umudum tutuklanmasıydı, şimdi ben ne yapacağım, dışarı çıkmaya korkuyorum” diyor.MANYEK1
Adamı facebooktan arattım, fotoğrafını görseniz nasıl bir cani olduğunu siz de anlarsınız. Facebook’a koyduğu fotosu. Bu pisliğin adını her ihtimale karşı açıklamayacağım.
Ben twitter işlerinden pek anlamam, hayatımın ilk tweetini bugün aile bakanlığını mentionlayarak attım. İşe yarar mı bilmiyorum ama lütfen bu anne ve kızın başına gelmeden birilerinin harekete geçmesini sağlayacak bir çözüm bulmama yardım edin. Ben pazartesi gidip savcı ile konuşacağım, kızın fotoğraflarını göstereceğim, durumu izah ederek bu psikopatın tutuklanmasını sağlamaya çalışacağım. Ancak bu arada ne olacak? Bu kadıncağız ona bir yardım edebilirim ümidiyle beni arıyor, “size güveniyorum sonuna kadar yanımda olacak mısınız” diyor. Evet olacağım ancak ben kadın bir avukat olarak onları ne kadar koruyabilirim ki. Peki başlarına bir şey gelirse bunun travmasını ben nasıl atlatabilirim?
Siz tweet mweet bi şeyler yapıp bazı kurumların harekete geçmesini sağlayabiliyorsunuz. belki toplu bir şekilde hareket edersek anne kızın başına bir şey gelmeden müdahele etme şansımız olabilir.
Belki herkes aynı anda aile bakanlığını mentionlarsa dikkat çekebiliriz.

BAKANLIK HAREKETE GEÇTİ

Arkadaşlar para toplayalım teklifinde bulunan olmuş. Teşekkür ederiz ancak önceliğimiz anne kızın can güvenliği. Bu konuda Aile Bakanlığı’na baskı yapmamız şu an için aklıma gelen tek fikir. Biz Aile Bakanlığı’na baskı yapalım ki, hem yargılama aşamasında Aile Bakanlığı devreye girsin hem de ben savcıya konuyu açtığımda bakın birçok kişi aynı şekilde bu durumdan elem duydu diyeyim. Hem çocuk hem anne için cumartesi günü koruma talep edildi, bekliyoruz. Kadının bir de yatalak babası olduğu için sığınma evinde kalmak istemiyor.

Bu arada aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sosyal medyada yayılan bu haber üzerine harekete geçti.Bakanlık müsteşarının fotoğrafı paylaşan avukata ulaştığı ve güvenlik önlemleri alındığını bildirdiği öğrenildi. Müsteşarın bakanlık kan donduran  bu olayın takipçisi olacaklarını bildirdiği ifade edildi.


İlgili yazılar

Hani ateşkes vardı?

Diyarbakır’da yol kesip kimlik kontrolü yapan göstericilere müdahale etmek için giden polis ekibine silahlı saldırı düzenlendi. Pusu kuran teröristin pompalı

BDP VE BDP BİRLEŞİYOR

HDP Eşbaşkanı Ertuğrul Kürkcü, BDP’li vekillerin HDP’ye katılımı noktasında her iki partinin ortaklaştığını ve bu sürecin en kısa zamanda gerçekleşeceğini

İşte kesin sonuçlar

YSK Başkanı Sadi Güven 7 haziran seçiminin kesin sonuçlarını açıkladı. Buna göre; Toplam seçmen sayısı: 56 milyon 608 bin 817

Bir Cevap Yazın