Özçelik: Yavaş’a yaptıklarını yaparlarsa o zaman felaket olur.

Özçelik: Yavaş’a yaptıklarını yaparlarsa o zaman felaket olur.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu AB raportörü Kati Piri’yi kabul etti. Basına kapalı olarak yapılan görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik sandık güvenliğinin ele alındığını belirterek “Belediye başkanlığı seçiminde Mansur Yavş’a yaptıkmları gibi olursa felaket olur” diye konuştu.

Özçelik Piri ile görüşmede endişelerini dile getirdiklerini anımsatarak “Bizim daha ziyade endişelerimize ilişkin bilgi almaya çalıştılar. Biz de sizin bildiğiniz, genel başkanın sürekli söylediği hususları açık bir şekilde ilettik. Cumhurbaşkanı’nın seçim propagandası yapması, dinin siyasete alet edilmesi, bütün bürokrasinin kullanılması, muhtarlara kadar AKP’ye oy verin çağrısı yapılması. TRT gibi bizim vergilerimizle yayın yapan kuruluşlarda muhalefet olarak bir dakika bile bir şey söyleyemiyor olmamızı anlattık” dedi.

İşte Özçelik’in açıklaması:

Yargı bağımsızlığının olmadığı yerde seçim güvenliği mutlaka olmaz. YSK bile cumhurbaşkanına tarafsız ol diyemiyor korkudan. Bunlar kocaman hakim olmasına rağmen söyleyemiyorlar. YSK’ya yapılan başvuru reddedildi, AYM’ye gidildi ama yürümüyor. Eşit olmayan bir yarış yürüyor

Seçime belli bir süre kala özellikle kendi oylarının düştüğünü gördükleri anda kendi anket firmalarına, iktidarda kalabilecekleri oranda rakamları pompalamaya başlıyorlar. AKP; yüzde 44+ gözüküyor halbuki şu anda yüzde 40’ın altına inmiş durumdalar.murat

Bunlar sandıklardaki tutanaklardan, tutanakların birleştirilmesine, buradan bilgisayara girilmesinden, voltajla oynanmasından, seçim sonuçlarını ayrı bir sonuca bağlamaya kadar ayrı bir hileye başvuracaklar. Bundan çok endişeliyiz.

CHP olarak kendimiz sandıkları korumaya gayret ediyoruz, bu insanlar elektronik ortamda bir şeyler yapmaya başladıklarında vahim şeyler olabilir. Adam gibi sayım yapılmadığı takdirde, seçim sonuçlarını “demokratik” diye kabul etmeyin, bizimle temas edin, Türkiye’nin geleceğiyle ilgili bir seçimdir bu. Hepimiz bunun üzerinde çalışıyoruz.

Bizim için başarı iktidar olmaktır dedik. HDP barajı geçer mi, geçemezse şiddet olur mu diye sordular. Geçecek dedik. İktidar olacağız, özgürlükleri getireceğiz, Kürt sorununun çözümü, demokratik ilerlemeyi biz sağlayacağız dedik.

“Sadece Türklerle görüşmeyeceğiz, AGİT ile de görüşeceğiz. Gidişatı onlardan da öğreneceğiz, sivil toplum kuruluşlarıyla da görüşeceğiz, düzgün sonuçlanmasını istiyoruz” dediler.

Aynı sisteme başladılar, hileleri nasıl halledeceğiz diye ciddi biçimde uğraşıyoruz. Hilesiz, hurdasız bir şey çıksın da, biz 30’un üzerine çıktık, bu adamlar da 40 ve aşağıdalar. Cumuhrbaşkanını meydana sürüp pompalıyorlar.

Çok kritik bir ilerleme raporu olacak. Biz, gerçekten Türkiye ile AB arasındaki ilişkilerin devamı için olumlu yönde bakarak bir şeylerin çıkmasını istiyoruz. Türkiye ile ilişkilerin gelişmesini istiyoruz dedi. Seçim sonrası genel başkanı Brüksel’e davet ettiler


İlgili yazılar

Davutoğlu, Erdoğan’ın Anayasayı çiğnediğini ima etti

Kadın erkek eşitliğine dair bir konuşma yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu, istemeden de olsa Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Anayasayı çiğnediğini ima etti.

Kılıçdaroğlu Çok Sert!

Meclis’teki özel oturumda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşması sırasında tansiyon yükseldi. Salondan yanıt gelmesi üzerine Kılıçdaroğlu, “Beni dinlemek zorundasınız” dedi.

Sındır: Maden Lobisi İşbaşında

CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, zeytinliklerin imara açılmasının arkasında madenciler olduğunu belirterek “Türkiye’nin üretimi yok edecek, ortadan kaldıracak bir

Bir Cevap Yazın