Özdemir: Gülen yıllardır FBI korumasında!

Özdemir: Gülen yıllardır FBI korumasında!

Bir dönem Fethullah Gülen’e en yakın isimlerden olan, ayrıldıktan sonra kasetle tehdit edilen cemaatin eski ‘emniyet imamı’ Prof. Dr. Kemalettin Özdemir sessizliğini bozdu.

1968’de İzmir İslam Enstitüsü’ne başlayan Özdemir, 1974’e kadar cemaatin öğrenci evlerinde kaldı. Abilik ve imamlık görevlerinde bulunan Özdemir, mezun olduktan sonra Naci Tosun’un görevlendirmesiyle 1980 yılında emniyet imamı oldu.

Paralel çetenin liderinin Amerika’da FBI korumasında olduğunu belirten Özdemir, Gülen’in güvenliği için FBI tarafından sorgulandığını söyledi. FBI görevlisi olduğu belirtilen Keith Owens ile görüştüğünü anlatan Özdemir, aralarında geçen diyaloğu şöyle aktardı:’Beni niye araştırıyorsunuz’ dedim. FBI görevlisi bana, ‘Bu zatı tanıyoruz. Ona zarar verebilecek kişileri araştırıyoruz’ diye anlattı.
Fetullah Gülen’in bir dönem en yakınında bulunan isimlerden biri olan ve emniyet imamlığına kadar yükselen Kemalettin Özdemir, cemaatle yollarını ayırdıktan sonra ilk kez konuştu.

Albayraklar’a ait   TV’Net’e konuşan  Özdemir, Gülen’in ABD’den kendisini aradığını belirterek “Daha önce Amerika’ya giderken işadamlarının adresini verir ondan sonra kampa giderdik. Gülen beni arayarak Amerika’ya geldiğimde ismini ve kampın adresini vermemi istedi. Bana, FBI’ın kendisini aradığını ve benim hakkımda soru sorduğunu söyledi. O da benimle ve babamla ilgili olumlu konuştuğunu söyledi” diye konuştu.

O dönem emniyet imamı olmayan Özdemir kendisi hakkında FBI’ın araştırma yapmasına şaşırdığını belirterek, “ABD Büyükelçiliği’ni aradım, FBI temsilcisi ile konuşmak istedim. Keith Owens isimli birinin ismini verdiler. Onun büyükelçilikteki ofisinde görüştük. ‘Beni niye araştırıyorsunuz’ dedim. ‘Bu zatı tanıyoruz. Ona zarar verebilecek kişileri araştırıyoruz’ dedi. Ben buna da şaşırdım, kendisine ne tür zararım olabilir diye düşündüm. ABD’ye gitmeden de kendisini aradım, ‘Gidiyorum’ dedim. New York’a inişte gözaltına alındım. Parmak izlerimi aldılar, soru sordular. ‘Vizeniz Washington’dan iptal edilmiş’ dediler” şeklinde konuştu.

AYAKLARIMDAKİ ZİNCİRLE NAMAZ KILDIM

FBI tarafından sorgusu yapıldıktan sonra ellerine kelepçe vurularak nezarathaneye götürüldüğünü ifade eden Kemalettin Özdemir, “Sorgudan sonra sınırdışı edildim. Ankara’ya döndüğümde FBI temsilcisini aradım. Ben daha bir şey demeden ‘beni patronum aradı, çok özür diliyoruz, lütfen bunu size karşı yapılmış bir hareket olarak algılamayın’ dedi. Daha sonra vize başvurusunda bulundum ne olumlu ne olumsuz cevap gelmedi. Benden gelebilecek zararı engellemek için böyle bir yolu seçtiklerini, ‘onu koruması altına aldılar’ gibi bir mana çıkardım” şeklinde konuştu.

YUR TDIŞINA GİDENLER ÖNCE ABD BÜYÜKELÇİLİĞİNE GİDERDİ

Özdemir, yurt dışındaki okullarla ilgili olarak da şunları anlattı: “Biz Orta Asya’ya gittiğimizde de Afrika’ya gittiğimizde de okul müdürleri, ülke koordinatörleri kendilerine verilen talimat çerçevesinde ABD büyükelçilerine gidiyorlardı. Ve onlara, ‘biz bu ülkeyi tanımıyoruz, sizin dostunuz bizim dostumuzdur. Yanlış kimseyle irtibat kurmak da istemiyoruz. Bize dostlarınızı bildirirseniz biz onlarla irtibat kuralım’ diyorlardı. Bu bağlamda ciddi bir yurt dışı bağlantısı olduğunu görmemek mümkün değil. ABD’ye gidildiğinde oradaki Yahudi lobileriyle, güç odaklarıyla bağlantılar kuruldu. Dış güçler bu manada bu yapının içine nüfuz etmişler gibi geliyor bana. Ve ondan sonra böyle bir devrilmenin olduğunu düşünüyorum” dedi.

TİR TİR TİTRİYORLAR

Kendisine itibar suikastı yapıldığını söyleyen Özdemir, iftira atanların çoğunun şimdi hapiste olduğunu belirterek “İçeri girmeyenler de kendilerine ne zaman sıra gelecek diye tir tir titriyor. Allah’ın adaleti tecelli etti. Sadece bana ‘Sebataycı, Selanik dönmesi’ diyen biri vardı, onu mahkemeye verdim.” ifadesini kullandı.

GÜÇ ZEHİRLENMESİ

“Bir de güç zehirlenmesinden bahsetmek mümkün.”diyen Özdemir şunları anlattı: “Bu yapı, hiçbir İslami oluşumla benzeşmeyen bir yapıdır. Sadece bir kişinin talimatı vardır. Onun dışında hiçkimsenin talimat, emir verme yetkisi yoktur. Dolayısıyla her şey ona sorularak yapılır. Yani gazeteye atılacak manşetten, senaryoya kadar her şey bir tek merciye sorulur. Dolayısıyla bu yapılanmada bir kısım usulsüzlüklerin, hukuksuzlukların, kanunsuzlukların yapılması söz konusu ise ki şimdi ortaya dökülüyor onlar, bütün bunların habersiz yapılması söz konusu olamaz.”

DEVLET İMKANLARI İLE DEVLETİ YAKACAKLAR

Devletin imkanlarının devleti yıkmak için kullanıldığını kaydeden Kemalettin Özdemir, şöyle konuştu: “Devletin imkânları ile Amerika’ya İngiltere’ye gönderilen ve çok ciddi eğitim gören insanlar var ki bu imkânları devleti yıkmak için kullandılar. Devletin temeline dinamit koymak için kullandılar. İnsanları itibarsızlaştırmak onlara itibar suikastı yapmak için kullandılar” dedi. “Maalesef bu devletin imkânlarıyla devlete savaş açtılar.

ARŞİV KANDİLLİ’DE

Özdemir toplanan paraların belgelerinin olmadığını kaydederek “Bir himmet arşivi var. Miktarlar toparlandıktan sonra o listeler imha edilir. Sadece o semtin imamı bilgisi ile devredilir. Nadiren belgeli olur. Her birim kendi arşivini tutar. Mülkiye ayrı, adliye ayrıdır. Hiçbiri diğeri ile arşivini paylaşmaz. Genel arşivin olması söz konusu değil. Dinleme, kaset, görüntü gibi arşivlerin burada bırakılmadığını düşünüyorum. Daha önce ben İstanbul’da olduğunu biliyordum. İstanbul’da kandillide böyle bir arşiv vardı ama o arşiv daha sonra oradan gönderildi” ifadelerini kullandı.

 


İlgili yazılar

Bahçeli: Baskı, Tehdit Ve Şantaj Püskürtüldü

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli halk oylamasının  yüksek bir katılım, takdir edilecek huzur ve güven ortamında geçtiğini

Türkkan görme engelli gencin tedavisini üstlendi

Yardım severliğiyle bilinen MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan görme duyusunu kaybeden ve tedavisi için destek isteyen Berkay Yalçın Ünver isimli

Erdoğan’ın bakın kimden 500 bin TL alacağı var?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın mal varlığı, bugün Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, Erdoğan’ın memleketi Rize Güneysu’da

Bir Cevap Yazın