Özkes: AKP Yüce Allah’ın takibinden kurtulamayacak

Özkes: AKP Yüce Allah’ın takibinden kurtulamayacak

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, takipsizlik kararı verilen 17 Aralık soruşturması ile ilgili olarak, “Mahkemede 17 Aralık ile ilgili takipsizlik kararı verildi ama, şayet inanıyorlarsa hakimlerin hakimi Yüce Allah’ın takibinden kurtulamazlar” dedi.

CHP’li Özkes TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Validebağ Korusu’na cami yapılması için ağaçların ağaçların kesilmesini eleştirdi.  Özkes “Ölülerimiz için bir Karacaahmet mezarlığımız var yeşillik olarak, dirilerimiz için Validebağ Korusu var. Son bir kaç yıldır burayı betonlaştırmak için çaba gösteriyorlar. Halk orada direniyor. Halka rağmen bir şeyler elde edemeyince cami kartını kullanıyorlar. Cami birleştiren, bir araya getiren anlamındadır. Yeşili korumak için direnenleri, camiye karşı direnenler gibi göstererek şeytani bir hileye başvuruyorlar. Rahmanilik görüntüsü altında şeytanilik yapılıyor.”dedi.

“AKP HALA MAĞDURU OYNAMAYA ÇALIŞIYOR”

AKP’nin, Gezi benzeri olayların çıkması için tahrikte bulunduğunu iddia eden İhsan Özkes, “Gezi olaylarında da camiye sığınanları karalamak için ‘içki içildi, başörtülü bacılarımıza saldırıldı’ gibi iftiralar yapılmıştı. AKP iktidarı nisan ayında erken seçime gitmek ve seçime kadar da toplumsal gerginlikler yaratarak mağdur rolünü yürütmek istiyor” ifadelerini kullandı.

Takipsizlik kararı verilen 17 Aralık soruşturmasında hakkında konuşan Özkes, “AKP İktidarında rüşvet ve yolsuzluklar için takipsizlik veriliyor ama, 77 milyon insan ise makul şüpheyle takip ediliyor. Mahkemede 17 Aralık ile ilgili takipsizlik kararı verildi ama, şayet inanıyorlarsa hakimlerin hakimi Yüce Allah’ın takibinden kurtulamazlar” diye konuştu.


İlgili yazılar

Kılıçdaroğlu: Davutoğlu orada oturan bir gariban

Seçim vaatlerine ‘Ergen psikolojisi’ diyen Başbakan’a sert yanıt veren Kılıçdaroğlu, “Davutoğlu bize kaynak soracağına bildirgenin nasıl kaybolduğunun hesabını versin. Üzerindeki

Atama kararlarına bu sıfatı ile devam eden Erdoğan

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Başbakan sıfatı ile Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası bulunduğu atama kararlarına iptal davası açacağını bildirdi.

Bahçeli’ye göre Atalay işbirlikçi!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin hükümet kurma görevini aldıktan sonra AKP’nin heyetinde yer alacağı ifade edilen Beşir Atalay’a karşı çıktığı

Bir Cevap Yazın