Pes dedirtecek bir haber

Pes dedirtecek bir haber

Müdürlük sınavı öncesi komisyonda görevli Şube Müdürü ile mülakata girecek adayın sosyal paylaşım sitesindeki yazışmaları pes dedirtti.

Türkiye genelinde okul müdürlüğü için müracaat eden adayların mülakat sınavları 16-23 Ekim 2014 tarihleri arasında yapılacak. Sınavlar öncesi Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yaşanan bir olay pervasızlığın bu kadarı olamaz dedirtecek türden.

Yaşananlara tepki gösteren Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Nizamettin Şenol,  İl Milli eğitim Müdürlüğünde  idarecilerin mülakatlarında görevli olan Ahmet Gençtürk’ün mülakatta not verdiği bir idareci adayı ile sosyal medyada yaptığı yazışmalar yönetmeliğin nedenli suistimale açık olduğunu gözler önüne serdiğini ve Yaşanan facebook diyaloglarının ilde infial yarattığını söyledi..

Afyonkarahisar Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Nizamettin Şenol, eğitim kurumlarında müdür atamaları yönetmeliğinin her geçen gün komediye döndüğünü, sosyal paylaşım sitesinde pervasızca ve etik olmayan bir şekilde adete pazarlık ederek sohbet etmesinin son derece çirkin olduğunu ifade ederek yaşananları yakınplan’a  değerlendirdi.

Nizamettin Şenol şöyle konuştu :

SENDİKANIN TALEPLERİNİ REDDETİLER

“Afyonkarahisar ilinde yeniden ve ilk defa görevlendirilecek müdür mülakatları sancılı başladı. Kamuoyunda tartışılan konular bugün gösterdi ki gerçekmiş.Mülakat komisyon üyeleri kamuoyunun tartıştığı isimlerden oluşturuldu. Komisyonlardaki kişiler daha önce müdürlükte yetersiz gördükleri kişileri değerlendirecekler. Daha önce Valiliğe verdiğimiz dilekçede değerlendirme komisyonundaki yaşananların kamerayla kayıt altına alınmasını ve sendikalardan gözlemci bulundurulmasını istemiştik. Bunlar yapılırsa şaibelerin ortadan kalkacağını belirtmiştik. Ama hiç birisi yapılmadı. Kamuoyunda; siyasi irade ile malum sendikanın müdür isimlerini daha önceden belirledikleri, üç beş muhalifin dışında tamamının bu listeden görevlendirileceği konuşulmaktaydı.

 KENDİM ÇALDIM, KENDİM OYNADIM KOMİSYONU

Yaşananlar konuşmalardan öteye geçmiş sosyal medyada pervasızca güllü lokum karşılığı not verme yorum yazılarına kadar gitmiştir. Hal böyle iken Ahmet Gençtürk’ün de 1.değerlendirme komisyonunda yer alması kamuoyundaki söylentilerin haklı olduğunu ortaya çıkarmıştır. Ahmet Gençtürk müdür yardımcısı iken müdürlüğünü yapan kişinin de değerlendirmesini yapmıştır. Bu değerlendirme komisyonu değil ‘’kendim çaldım kendim oynadım komisyonudur.’’ sözleri ile tepki gösterdi.10726208_10152567707913863_1143056804_n-1

Türk Eğitim-Sen Afyonkarahisar Şubesi sohbette istenilen güllü lokum olayını protesto etmek amacıyla mülakata giren adaylara güllü lokum dağıttı.


İlgili yazılar

ATO: Türkiye daha da güçlenecek

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun Başbakan ve AK Parti Genel Başkanlığı’na aday

Kılıçdaroğlu: Buna iş kazası denemez

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 32 kattan zemine çakılan asansörde yaşamlarını yitiren inşaat işçilerine rahmet, aileleriyle yakınlarına da başsağlığı ve

MİLLİ İRADE HIRSIZLIĞI

Her iki kişiden birisinin AKP’ye oy verdiğini düşündüğümüz geçen genel seçimde kime sorduysak “ben  oy vermedim” demişti. Ama, AKP yüzde

Bir Cevap Yazın