Peşmerge yola çıktı!

Peşmerge yola çıktı!

Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’nin Kobani’ye göndereceği peşmerge konvoyu Türkiye saatiyle 13.45’de Erbil’den yola çıktı.
Karayoluyla Kobani’ye gidecek olan konvoy Habur Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra İpekyolu’nu takip ederek Şırnak’ın Silopi, Cizre, Mardin’in Nusaybin, Kızıltepe İlçesi üzerinden Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’ne gidecek ve buradan Kobani’ye geçecek.

Peşmerge konvoyunda ambulanslar ve askeri araçlarda bulunuyor.

Öte yandan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Peşmerge güçlerinin Türkiye’den Kobani’ye geçişi konusunda, ‘Şu anda siyasi olarak bir sorun yok. Geçişlerin yapılması konusunda da bir sorun yok. Her an geçişler olabilir.’ dedi.

Çavuşoğlu, ‘ÖSO’nun Kobani’ye geçmesi konusunda PYD ile ÖSO arasında, kendi aralarında bir mutabakat sağlandı. Bu konuda da bir sıkıntımız yok. Türkiye de bu konuda gereken yardımı yapacaktır.’ şeklinde konuştu.


İlgili yazılar

Ben anneler için dolup da taşmayan gözlere şaşarım!..

Süleyman Yağız 1998 yılının sonlarına doğru kaybettiğim rahmetli annem Zöhre Yağız için 9 Kasım 2005’te bir şiir yazmıştım… “YAKINLAŞTI ÖTEMİZ”

Bu habere inanamayacaksınız

Galeriden alabileceğiniz sıfır km bir arabanın fiyatına eşdeğer olan yarım bardak suyun fiyatı dudak uçuklattı. İspanya’nın başkenti Madrid’de başlayan ve

Barzani IŞİD’in ortağı çıktı

Irak krizi, dünyanın gündeminde ilk sıralarında yer almaya devam ederken Financial Times gazetesine konuşan Irak eski Ekonomi Bakanı Sünni lider

Bir Cevap Yazın