PKK’nın Mühimmat Tüneli Ortaya Çıkarıldı

PKK’nın Mühimmat Tüneli Ortaya Çıkarıldı

Bölücü terör örgütü PKK’nin Nusaybin’de Türkiye ile Suriye arasında insan ve mühimmat kaçırmak üzere kazdığı  40 metre uzunluğunda tünel bulundu.
Mardin Valiliğinden yapılan açıklamada Nusaybin ilçesi Suriye sınırında teröristler tarafından Türkiye’ye kadro, silah ve mühimmat üzere kazılan 2 metre genişliğinde ve 40 metre uzunluğunda tünel bulunduğu bildirildi.
Daha önce de Nusaybin’de 1 kilometre uzunluğunda bir tünelin bulunarak, imha edildiği anımsatılan açıklamada şöyle denildi:

“Suriye ile 151,6 kilometre sınırı olan ilimizin sınır güvenliğini sağlamak maksadıyla, Valiliğimiz ve MİT Bölge Daire Başkanlığı koordinesinde, 70’nci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’nın katkılarıyla yürütülen yoğun çalışmalar neticesinde, bugün PKK/KCK, PYD/YPG terör örgütü mensuplarınca Suriye bölgesinden Nusaybin ilçesine, ülkemize yönelik kadro, silah ve mühimmat aktarımlarında kullanmak üzere kazılan ve yaklaşık 40 metre uzunluğunda olan ve halihazırda kazımı devam etmekte olan bir tünel tespit edilmiştir. Tünelin imhasına yönelik çalışmalar devam etmektedir”.


İlgili yazılar

SINAV MARATONU BAŞLADI

ÖSYS sınavı pazar günü yapılacak. Bu yıl sınava 2 milyon 86 bin 87 kişi girecek. Adaylardan 842 bini lise son sınıf öğrencisi.Saat sabah 10 da başlayacak snava girecek olan adaylar nüfus cüzdanı, sınava giriş belgesini yanında getirmek zorundu.

Bu kararı verenler benim oturduğum yerde oturacak

14 aralık Cemaat operasyonuyla tutuklanan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın mahkemedeki son konuşması internete sızdırıldı.Karaca konuşmasında  mahkeme heyetini adeta

Reza Zarrab hırsız sözüne kızmış

AKP’li bakanlara rüşvet ve vergi kaçırmak suçundan hakkında soruşturma açılan İran’lı Reza Zarrab,  2 üniversiteli genci neden dövdardagana açıkladı. Karakolda

Bir Cevap Yazın