Polis Demirtaş’ı öldürecekti

Polis Demirtaş’ı öldürecekti

AKP’nin kurucularından eski genel başkan yardımcısı ve HDP Mersin Milletvekili Adayı Dengir Mir Mehmet Fırat, Selahattin Demirtaş’ın evine yönelik yapılan polis baskını için “Demirtaş’ın evine polis baskını çok tehlikeliydi, Demirtaş dikkatli davranmasa, kapıları açsa infaz edilecekti” dedi. Yaşanan baskın ile Demirtaş’ın infaz edilmek istendiğini söyleyen Fırat, bunu da şu sözlerle ifade etti:

İNFAZ EDİLSEYDİ SUÇ ÖCALAN’IN ÜSTÜNE ATILACAKTI
“Demirtaş’ın evine polis baskını çok tehlikeliydi, Demirtaş infaz edilecekti, dikkatli davranmasa, kapıları açsa infaz edilecekti. İnfaz edilseydi birilerinin üzerine atılacaktı. ‘Demirtaş’tan hazzetmeyen Öcalan’ın işi’ diyeceklerdi. Demirtaş’ın ve benim telefonum dinleniyor. Şu andaki baskıcılık yasaları fragman, asıl film seçimi AKP kazanırsa olur. Erdoğan kutuplaşmayla oyunu arttırıyordu, bu şimdi kendisini vuruyor, oyları azalıyor. Koalisyon yapmasını istemem, az farkla kazansın ülkeyi getirdiği halin bedelini ödesin.”

ÇÖZÜM SÜRECİNDE SAMİMİ DEĞİLLER
Katar ve Suudi Arabistan’dan para gelmese dolar 3.5 milyon (lira) olurdu. Çözüm sürecinde samimi değiller, bir yapıda Türk milliyetçiliği varsa hakları gönül rahatlığıyla vermez, her adımı kendisine ızdıraptır. Bundan dolayı ‘Kürt sorunu yoktur’ noktasına gelmiştir. Sorun Türkiye’nin bütünlüğü içinde çok kolay çözümlenir. Yerel yönetimler güçlendirilirse kendiliğinden birçok sorun hallolur.”

Kaynak: t24.com


İlgili yazılar

Para odaklı siyaset kirlidir

Yeni bir genel seçim sürecine girdik. Ülke genelinde binlerce aday adayı milletvekilliğine soyunmak için partilere başvuruyor. Bu süreç çok renkli

Uğur Mumcu unutulmadı!

Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu ölümünün 23. yılında katledildiği yerde anıldı. Ailesi ve vatandaşlar Karlı Sokak’ta Mumcu’nun saldırıya uğradığı noktaya karanfiller bıraktı.

KILIÇDAROĞLU ALİ İSMAİL’İN HEYKELİNE KARANFİL BIRAKTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bir ülkeyi bir hırsız yönetemez. İşsizlik, yoksulluk varsa, atanamayan öğretmenler varsa sebebi budur, çiftçi kazanamıyorsa sebebi budur. Bana kaynak soruyorlardı, ‘nereden bulacaksın’ diye işte bu hortumculardan bu parayı alıp halka vereceğim” dedi.

Bir Cevap Yazın