Polis’in rabia işareti ile müdahalesi!

Polis’in rabia işareti ile müdahalesi!

Ankara Polisi,  Ankara Üniversitesi’nde Kobani işgalini protesto eden bir gruba müdahale etti. Müdahaleyi ilginç kılan ise polislerin rabia işareti yapıp takbir getirmesiydi.  Ankara Üniversitesi Cebeci Yerleşkesinde IŞID’ın Kobani’ye saldırılarını protesto etmek için yolu trafiğe kapatan gruba polis ekipleri müdahale etti. Üniversiteye giren çevik kuvvet ekipleri çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

Ankara Üniversitesi Cebeci yerleşkesinde toplanan bir grup öğrenci IŞID’ın Kobani’ye saldırılarını protesto etmek için Cemal Gürsel Caddesini trafiğe kapattı. Bunun üzerine polis ekipleri, gruba tazyikli su ile müdahale etti.
Eylemciler müdahalenin ardından yerleşke içerisine kaçtı. Polisin müdahalesine eylemciler taşlarla karşılık verdi. Müdahalenin çevik kuvvet polisleri fakülte yerleşkesine girdi. Çok sayıda kişi polisler tarafından gözaltına alınarak Ankara Emniyet Müdürlüğüne götürdü. Polislerin müdahele sırasında çok sayıda göstericiyi yaraladıkları bildirildi.


İlgili yazılar

Cumhuriyetin Divası Müzeyyen Senar hayatını kaybetti

Cumhuriyetin Divası Müzeyyen Senar hayatını kaybetti. Uzun süre Muğla’nın Bodrum ilçesinde kızı Ferya ile birlikte yaşıyordu. Senar uzun bir süredir

TOKİ’den ev alanlar okusun

TOKİ’nin kredi taksitlerine uyguladığı zamda hesabı şaştı. Memura verilen seyyanen zam oranının iki katı kadar taksitlere artış yapıldı.

Kılıçdaroğlu: Krizi Erdoğan Tırmandırıyor

CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu anayasa değişikliği için yapılacak olan Halk oylaması kampanyasında muhalefete “inanılmaz baskı” yapıldığını söyledi. Kılıçdaroğlu Avrupa

Bir Cevap Yazın