Rennan Pekünlü dersten sonra cezaevine  girecek

Rennan Pekünlü dersten sonra cezaevine girecek

Ege Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi  Rennan Pekünlü İki yıl önce türbanlı öğrencileri derse almadığı ve üniversite bahçesinde fotoğrafladığı gerekçesiyle  iki yıl  bir ay  hapis cezasını çekmek üzere son dersini verdikten sonra cezaevine girecek.

Matematik bölümünden 4 öğrencinin şikayeti üzerine hakkında dava açılan Pekünlü  öğrencilerin eğitim ve öğretimlerinin engellendiği gerekçesiyle 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı, ceza yargıtay tarafından da onandı.  Öğrencilerin eğitimini engellemediğini şikayetçilerin kendi öğrencisi olmadığını ifade eden  Pekünlü kendisi üzerinden akademisyenlere gözdağı verildiğini söyledi.

Pekünlü  türbanla üniversitelere girmenin hala anayasa ve yasalar aykırı olduğunu belirterek  “Anayasa Mahkemesi’nin, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin kararları hala geçerli. Bugün türbanlı öğrenciler üniversitelere girebiliyorlarsa bu tamamen fiili bir durum ve yasaya, Anayasa’ya, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ne aykırı davranıyorlar.” diye konuştu.


İlgili yazılar

Tamamının tirajı Sözcü’nün yarısı kadar

Hükümetin çuvalla para aktarıp reklam desteği sağladığı yandaş gazetelerin tamamaının tirajı bir Sözcü kadar etmiyor

Tezcan: Kılıçdaroğlu Adalet Sözcüsüzüdür

CHP  Merkez Yürütme Kurulu (MYK) adalet yürüyüşünün 14. gününde Düzce’nin İhsaniye ilçesinde  toplandı. Toplantının ardından açıklama yapan CHP sözcüsü  Bülent

Galatasaray’da Prnadelli dönemi başladı

Galatasaray’da Mancini’den boşalan teknik direktörlük görevine Prandelli iki yıllık sözleşme imzaladı. İmza töreninden  konuşan başkank Ünal Aysal  “Galatasaray, Türkiye’nin Batı’ya

Bir Cevap Yazın