Satranç kumar mı?

Satranç kumar mı?

Daha önce öğretmenevleri ve diğer kamu kurumlarında alkollü içki satışını yasaklayan hükumet şimdi de satranç, bezik, briz gibi zeka oyunlarını yasakladı.CHP Konya milletvekili Atilla Kart  kent merkezinde bulunan Öğretmenevi’nin ortada hiçbir “ciddi ve somut sebep” olmamasına rağmen, oyun salonunun açıklama yapılmadan ağustos ayından itibaren kapatıldığını açıkladı.

Öğretmenevinde öğretmenlerin; eğitim-öğretim ve diğer ihtiyaçlarının giderilmesini karşılayacak yeterli salon bulunmasına  rağmen; sözü edilen oyun salonunun kapatılmış olmasının “öğretmenevinde kumar oynanıyor” söylentisinin ortaya atılmasının etkili olduğunu belirten Kart  “Bu tür asılsız söylentiler binlerce öğretmeni ziyadesiyle üzmüş ve rencide etmiştir. Öğretmenlerin kendi emekleriyle vücut bulmuş, bugüne kadar varlığını sürdürmüş olan bir kurumu, bu kurumun asli sahiplerine kapatmanın öncelikle “insani bir yönünün olmadığı” açıktır. Diğer meslek gruplarının imtiyaza dönüşmüş olanaklara sahip oldukları göz önüne alındığında, kutsal bir mesleğin mensuplarına bir oyun salonu üzerinden yüklenilmiş olması, “ayırımcılığın” ulaştığı boyutları göstermesi bakımından kaygı vericidir” dedi.


İlgili yazılar

Rus üniversiteleri de krizin parçası oldu!

Rusya Devlet Başkanı Putin’in gerginliği tırmandırma politikası sürüyor. Ticari ambargodan sonra Rus Üniversiteleri de  Türkiye’deki üniversitelerle ilişkilerini dondurma kararı aldı.

Cumhurbaşkanı hukuksuzluğun üstüne mi oturacak?

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Atatürk Orman Çiftliği’nde hukuksuz bir şekilde devam eden Başbakanlık Hizmet Binası’nın aynı

Haberal’ın hastanesini de kapattılar!

CHP Eski Zonguldak milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın kurucusu olduğu İzmir Zübeyde Hanım Hastanesi iktidar tarafından kapatıldı. Kapatmaya gerekçe olarak

Bir Cevap Yazın