Savaşa Bilal ve  kefen giyenler gitsin!

Savaşa Bilal ve kefen giyenler gitsin!

CHP İstanbul milletvekili İhsan Özkes  IŞİD’in AKP iktidarının desteğiyle semirdiğini belirterek “İki yıl önce IŞİD diye bir şey yoktu. Nereden çıktı? Davutoğlu’nun stratejik derinliğinden neşet etti, doğdu. Dolayısıyla IŞİD’in günah babası AKP’dir. Ülkeyi pazarlayanlar şimdi de Mehmetçiğin kanını pazarlama çabasına girmişler” dedi.

İhsan Özkes tezkerenin kabul edilmesi halinde “kara harekatı olur mu, olmaz m?” sorusuna yanıt aranacağını belirterek  “Öyle bir arzuları varsa AKP’nin oyları ile muhtemelen kabul edilecek ama zengin parayı bastırıyor bir gün bile askerlik yapmıyor ama fakir fukaranın çocukları savaşa gönderilme gibi bir tartışma var. Benim önerim Bilal’in öncülüğünde kefen giyen AKP’li gençler savaşa gitsinler” dedi.

Tezkerenin boyutlarının  net olmadığını belirten Özkes “Bizim esasımız yurtta sulh, cihanda sulhtur. Tezkerenin içeriği ne onu bilmiyoruz ama Mehmetçiğimizin birilerinin keyfine göre kanının dökülmesini istemiyoruz” diye konuştu.


İlgili yazılar

O müfettişler kimi ele verecekti?

Manisa’nın Soma İlçesi’nde 301 işçinin yaşamını yitirdiği maden faciasının meydana geldiği ocakta daha önce incelemelerde bulunan ve olumlu rapor veren

SGK’nın milyonlarca lirası nereye gitti

CHP Genel Baskan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu Kamu ve Vakif Üniversiteleri hastanelerine SGK’dan  haksız yere milyonlarca lira ödeme yapıldığını iddia etti.

Kılıçdaroğlu: Her CHP’li aday olabilir

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu,yandaş kalemler tarafından gazetecilerin hedef gösterilmesine sert tepki göstererek Davutoğlu’na, “Savcıları göreve çağır” diye seslendi. Kılıçdaroğlu

Bir Cevap Yazın