Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediyesi aday adayı olduğunu açıkladı.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediyesi aday adayı olduğunu açıkladı.

Ankara – Sarıgül, Zeytinburnu’nda halka seslendi. Tek arzularının İstanbul halkının mutluluğu olacağını ifade eden Sarıgül, “Bu dalga dipten gelen bir dalgadır. Bu dalgayı kimse durduramaz. Hoşgörüden uzlaşmadan ayrılmadan birbirimize bağlı olacağız. Bu meydandan şu sözü veriyorum. Bir tek hedefimiz var. Tek arzumuz İstanbul halkının mutluluğu olacak. İstanbul’da yeni bir heyecana imza atmanın zamanı geldi” dedi.
“İstanbul’da sadece bize oy verenlere değil, bize oy vermeyecek AKP’li kardeşlerimi de kucaklamaya geliyorum” diyen Sarıgül, şunları kaydetti:
“Bu mücadelemizde heyecanlı ve coşkulu olacağız aynı zamanda serinkanlı ve ağırbaşlı olacağız. Tasada kaderde kıvançta beraber olacağız. Harika bir takım olacağız. Güçlü, cesur olacağız. İstanbul’da kutuplaşmayı gerginliği kini nefreti sona erdireceğiz.
İnşallah bütün İstanbul’un yüzde 100’ünü kucaklayacağız. Tarih hepimizi göreve çağırıyor. Şimdi İstanbul için yola çıkma zamanı. Burada konuşan ses Mustafa Sarıgül’ün sesi değil. Bu ses Zeytinburnu’ndan enerji alan ses İsmet İnönü’lerin, Bülent Ecevit’lerin Mustafa Kemal Atatürk’lerin sesi…”

-PERŞEMBE SAAT 13.00- 

Sarıgül, konuşmasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olduğunu ilk kez kendi ağzından duyururken, “1987’de Zeytinburnu’ndan milletvekili olmayı Allah’ım bana nasip etti. Perşembe günü saat tam 13.00’da Allah izin verirse CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayıyım” ifadelerini kullandı.


İlgili yazılar

Demirtaş: AKP ile hiç bir şekilde işbirliği yok!

HDP Eş başkanı Selahattin Demirtaş AKP ile hiç bir şekilde  iktidar işbirliği yapmayacaklarını açıkladı. Demirtaş Malatya’da düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada

Çerkeslerin büyük yası!

Türkiye’deki Çerkesler sürgünde ölen atalarını her yıl Karadeniz kıyılarında anıyorlar. Bugün sık sık duyduğumuz göçmen gemilerinin batışı ve yüzlerce insanın

Karadeniz’de yaylaları terkedin baskısı

CHP Trabzon milletvekili Haluk Pekşen Karadeniz’de sekiz ili kapsayan DOKAP’ projesinin” Karadeniz’i talan projesi” olduğunu söyledi. 8 ilin önemli yaylalarını

Bir Cevap Yazın