Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediyesi aday adayı olduğunu açıkladı.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediyesi aday adayı olduğunu açıkladı.

Ankara – Sarıgül, Zeytinburnu’nda halka seslendi. Tek arzularının İstanbul halkının mutluluğu olacağını ifade eden Sarıgül, “Bu dalga dipten gelen bir dalgadır. Bu dalgayı kimse durduramaz. Hoşgörüden uzlaşmadan ayrılmadan birbirimize bağlı olacağız. Bu meydandan şu sözü veriyorum. Bir tek hedefimiz var. Tek arzumuz İstanbul halkının mutluluğu olacak. İstanbul’da yeni bir heyecana imza atmanın zamanı geldi” dedi.
“İstanbul’da sadece bize oy verenlere değil, bize oy vermeyecek AKP’li kardeşlerimi de kucaklamaya geliyorum” diyen Sarıgül, şunları kaydetti:
“Bu mücadelemizde heyecanlı ve coşkulu olacağız aynı zamanda serinkanlı ve ağırbaşlı olacağız. Tasada kaderde kıvançta beraber olacağız. Harika bir takım olacağız. Güçlü, cesur olacağız. İstanbul’da kutuplaşmayı gerginliği kini nefreti sona erdireceğiz.
İnşallah bütün İstanbul’un yüzde 100’ünü kucaklayacağız. Tarih hepimizi göreve çağırıyor. Şimdi İstanbul için yola çıkma zamanı. Burada konuşan ses Mustafa Sarıgül’ün sesi değil. Bu ses Zeytinburnu’ndan enerji alan ses İsmet İnönü’lerin, Bülent Ecevit’lerin Mustafa Kemal Atatürk’lerin sesi…”

-PERŞEMBE SAAT 13.00- 

Sarıgül, konuşmasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olduğunu ilk kez kendi ağzından duyururken, “1987’de Zeytinburnu’ndan milletvekili olmayı Allah’ım bana nasip etti. Perşembe günü saat tam 13.00’da Allah izin verirse CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayıyım” ifadelerini kullandı.


İlgili yazılar

Arkadaşlıkları AKBİL Davasına Dayanıyor

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Üsküdar 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı olduğu dönemde, Tayyip Erdoğan’ın da yargılandığı 37 sanıklı Akbil

Esas tehlikeyi kimse görmüyor

Biyogüvenlik Yasası’nda ki çelişkiye vurgu yapan Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Ahmet Çolak’tan önemli uyarı  Tohumculuk sektöründe son yıllarda

Haşim Kılıç’dan anlamlı cumhuriyet mesajı

Kılıç, “marifet, tarihteki 16 Türk devletinin sayısını arttırmak değil. Mevcuda yani elimizdeki vatana hep birlikte sımsıkı sarılmak. 17′nciyi çok seviyorum

Bir Cevap Yazın