Sözcü’ye Bayramda Polis Baskını!

Sözcü’ye Bayramda Polis Baskını!

Cumhuriyet’ten sonra Sözcü gazetesi de operasyondan nasibini aldı. Sabah’tan Nazif Karaman’ın haberine göre gazetenin patronu Burak Akbay’ın da aralarında bulunduğu 4 kişiye yönelik polisin FETÖ operasyon başlatıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı üzerine şüphelilerin adreslerinde gözaltı ve arama işlemi yapılacağı belirtildi.Sözcü gazetesi sahibi Burak Akbay’ın evine “çilingirle” girildi. Arama sırasında polis tarafından evinin dağıtıldığı belirtildi.

FETÖ PDY üyesi olmakla suçlanan Sözcü gazetesi sahibi Burak Akbay, internet sorumlu müdürü Melda Olgun, Mali İşler Müdürü Yonca Kaleli ve muhabir Gökmen Ulu hakkında gözaltı kararı verildiği ileri sürüldü. Burak Akbay’ın yurtdışında bulunduğu iddia edildi.

Sözcü gazetesinin avukatları ise kendilerine iletilen bir gözaltı kararı olmadığını söyledi, “Gökmen Ulu’nun evinde polis arama yaptı” dedi. Sözcü avukatı, gözaltı kararı olmamasına rağmen Mediha Olgun’un gözaltına alındığını belirtti.


İlgili yazılar

Hayrinünsa Gül villası için tablo aldı!

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün görevini bıraktıktan sonra Eğer AKP’nin başına geçmezse İstanbul’da oturacağı Kanlıca’da 5 dönümlük arazi içindeki villalarına, eşi Hayrünnisa

ÇGD: Gazeteci katilleri derhal bulunmalı

Çağdaş Gazeteciler Derneği yönetim kurulu Azadiya Welat dağıtıcısı Bağdu’nun öldürülmesiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada katillerinin derhal bulunmasını istedi. ÇGD yönetimi

Bu açıklama 8 yıl önceden bugünü öngörmektir!

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal 9 Eylül 2006 da hem yeni binanın açılışı hem de kuruluş yıldönümü nedeniyle tarihi

Bir Cevap Yazın