SUÇ ORTAKLARI HALA İKTİDAR

SUÇ ORTAKLARI HALA İKTİDAR

“Teslim alan çetenin tertibi nihayet bozuldu. Özgürlüğe kavuştuğum için çok mutluyum. Ancak Türkiye henüz özgürlüğüne kavuşamadı. Bu kumpası ve komployu kuranlar sadece şu anda suçlanan cemaat ya da paralel devlet dedikleri güç değildir. Suç ortakları bugün hala hükümeti işgal etmektedirler. Hiç kin duymadık ve intikam beslemedik. Halka ve bu ülkenin aydınlarına, devrimci güçlerine bu tertibi kuranlara hesap sorulmazsa bu bir daha tekrarlanacaktır. 13’cü Ağır Ceza Mahkemesi’nin nasıl direndiğini gördük.
Görevde olduklarını iddia ederek tahliyelerin reddi yönünde karar verdiler. O kadar pis oyunki bu. Geçen Cuma günü cezaevi idaresi aracılığı ile koğuşlara haber gönderip tahliye başvuruları yapmamız için dilekçe istediler. Pazartesi sabahı ise tipik bir yetki gaspı ile bu tahliye taleplerini ret ettiklerini belirtiyorlar. Bu nedenle paraleliyle, iktidarıyla Türkiye’yi teslim almaya çalışan bu ülkenin 200 yıllık aydınlanma birikimine geleneğine karşı Türkiye’de gerici faşizan bir oyun kurmaya çalışan bu tertibi oluşturan güçlerden hesap sorulması gerekiyor.

Kamuoyunun, emekçilerin, toplumun, halkın işçi sınıfının, mazlumların yurt severlerin mücadelesi sonucu bu kapılar açıldı. Çete mensuplarının kendi aralarında içine girdikleri çatışma sonucu bir birlerine ihbar etme durumuyla karşı karşıyayız. Tren soyguncularının ganimiyeti paylaşamayıp bir birini ihbar etmesinden farklı bir tablo değil bugün Türkiye’deki durum. Laikliğin tasviye edilmesi durumunda hukukun ne hale geldiğini gördük. Ortalık kasetlerden geçilmiyor. Önümüzde bu ülkeyi yeniden kurma görevi var. Hiç kimse bir daha adı belli olmayan delillerle özgürlüklerinden yoksun bırakılmamalı. Biz ceza evinden çıktık ama bu ülke hala özgür değil. Çok rahat bir şekilde yolda yürümeyi ve insanlara selam vermeyi özledim.”


İlgili yazılar

Gülen medyaya kapıyı kapattı

Amerika’nın Sesi muhabiri, Fethullah Gülen’in Saylorsburg, Pennsylvania’daki evini ziyaret etti, ancak kendisine Gülen’in “yabancı medya kuruluşlarıyla görüşmediği” söylendi.

TBMM Genel Kurulunda 4 eski Bakan hakkında soruşturma komisyonu kurulması önerilerinin görüşmelerinde, CHP’nin her eski Bakan için ayrı soruşturma komisyonu

Ünüvar: Fire Kemal Bey’i Sıkıntıya Sokar

Ak Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar dokunulmazlık dosyalarının oylanmasında CHP’den beklentinin üzerinde fire olması halinde Kılıçdaroğlu’nun liderliğinin tartışılacağını söyledi. Ünüvar yakasına

Bir Cevap Yazın