Suriyeli mülteciler için TÜRGEV’e bağış turu!

Suriyeli mülteciler için TÜRGEV’e bağış turu!

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu, kamudan ihale alan müteahhitlerin bağış yaptığı TÜRGEV’in kurucusu Bilal Erdoğan kız  kardeşi Esra Albayrak ve TÜRGEV yöneticileriyle birlikte Şanlıurfa’da Suriye’lı mültecileri ziyaret etti.

IŞİD’in saldırısının ardından Kobani’den kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyelilerin barındığı Suruç’taki YİBO’da kalan sığınmacıları ziyaret eden  Bilal Erdoğan ve kardeşi Esra Albayrak Hazreti İbrahim’in doğduğuna inanılan mağaranın bulunduğu Dergah Camii ve Balıklıgöl’ü ziyaret etti.

Bilal Erdoğan gazetecilerin ziyaretle ilgili sorusuna “Hem buraları ziyaret etmiş olmak, hem de buradaki ihtiyaç sahibi her kesimden gelmiş ve gelmek zorunda kalan burada yaşayan insanlara bir yardım eli uzatmak için buradayız. Hayırlara vesile olur inşallah” yanıtını verdi.

Ziyareti değerlendiren siyasiler ise “Bu ziyaretin ardından bölgeden TÜRGEV’e yurt ve arsa olarak çok sayıda bağış yapılacağını düşünüyoruz” değerlendirmesi yaptı.


İlgili yazılar

Türkiye’nin gizli dosyaları ifşa edildi!

CHP Genel Başkan Başdanışmanlarından Erdal Aksünger, Türkiye’nin gizli dosyalarının internet ortamında ortaya döküldüğünü belirterek, konuyla ilgili bir an önce bir

Erken seçimde de sonuç değişmeyecek!

7 Haziran seçimlerini en doğru tahmin eden METROPOL araştırma şirketinin Genel Müdürü Özer Sencar “Bugün yeniden seçim olsa tablo” değişmez”

Tek alyanstan Forbes listesine!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Refah Partisinden İstanbul Belediye Başkanılığına aday olduğu günlerde çekilen resmi sosyal paylaşım sitelerini salladı. 1994 yılında

Bir Cevap Yazın