TAKSİM’DE BERKİN ELVAN GÖZALTILARI

TAKSİM’DE BERKİN ELVAN GÖZALTILARI

Gezi eylemleri sırasında başına isabet eden gaz fişeğinin yol açtığı yaralanmadan sonra 269 gün komada kalan ve hayata veda eden Berkin Elvan için dün ölümünün 40. günü nedeniyle verilen yemeğin ardından bugün de saat 11.00′de, 2 kişi Taksim Cumhuriyet Anıt’ına ekmek bırakmak istedi. “Ekmeği bırakıp çıkacağız” diyen 2 genç, anıt çevresinde erken saatlerde önlem alan polisin engeline takıldı. Gençler ekmeği bırakmak için ısrar edince gözaltına alındı. Beyoğlu Polis Merkezi’ne götürülen 2 genç gözaltı sırasında “Berkin Elvan ölümsüzdür” şeklinde slogan attı.

2 KİŞİ DAHA GÖZALTINA ALINDI

Daha sonra Taksim Cumhuriyet Anıtı’na gelerek ekmek bırakmak isteyen 2 vatadaş da gözaltına alındı. Polisin anıt çevresindeki güvenlik önlemi ise devam ediyor.


İlgili yazılar

Kemal Abi sağcıları daha çok seviyor

Biz sohbet ettikten sonra bizim gazete de dahil o kadar çok söyleşi yaptı, o kadar çok anlattı ki bu sayfaya

HSYK’da işlem tamam

HSYK Genel Kurulu üyelerinin görev dağılımı, Daire Başkanlıkları ve HSYK Başkanvekili seçimi tamamlandı. HSYK Başkanvekilliğine Metin Yandırmaz seçildi. Birinci Daire

Cumhurbaşkanı Herkesi Kucaklamalı

CHP’li Akif Hamzaçebi, Cumhurbaşkanının Türkiye’yi kucaklaması gerektiğini belirterek, “Biz Türkiye’nin adayını belirlemeye çalışıyoruz. MHP de önerisini yapsın. Değerlendiririz” dedi.

Bir Cevap Yazın