TAKSİM’DE BERKİN ELVAN GÖZALTILARI

TAKSİM’DE BERKİN ELVAN GÖZALTILARI

Gezi eylemleri sırasında başına isabet eden gaz fişeğinin yol açtığı yaralanmadan sonra 269 gün komada kalan ve hayata veda eden Berkin Elvan için dün ölümünün 40. günü nedeniyle verilen yemeğin ardından bugün de saat 11.00′de, 2 kişi Taksim Cumhuriyet Anıt’ına ekmek bırakmak istedi. “Ekmeği bırakıp çıkacağız” diyen 2 genç, anıt çevresinde erken saatlerde önlem alan polisin engeline takıldı. Gençler ekmeği bırakmak için ısrar edince gözaltına alındı. Beyoğlu Polis Merkezi’ne götürülen 2 genç gözaltı sırasında “Berkin Elvan ölümsüzdür” şeklinde slogan attı.

2 KİŞİ DAHA GÖZALTINA ALINDI

Daha sonra Taksim Cumhuriyet Anıtı’na gelerek ekmek bırakmak isteyen 2 vatadaş da gözaltına alındı. Polisin anıt çevresindeki güvenlik önlemi ise devam ediyor.


İlgili yazılar

RÜŞVET OPERASYONUNDAN SONRA ŞİRKET KÜNYELERİ DEĞİŞTİ

Yolsuzluk operasyonu sırasında mallarına tedbir konan işadamları şirketlerinde meydana gelen değişikler merak konusu oldu. “Peki bu işadamlarına bağlı olan şirketlerde neler değişti?” sorusuna yanıt arayan Wall Street Journal, “25 Aralık’ta mallarına tedbir kararı konulan Ocak ayı ortasında da tedbirin kaldırıldığı işadamlarının neredeyse tamamının bir ya da daha çok şirketinde ticaret siciline yansıyan değişiklikler olmuş” diyor.

Balık: Atatürk’ü Yok Sayarsan Başarısız Olursun

Milli Eğitimde başarı oranın sürekli düşmesi bakanlığı harekete geçirdi. Bakan ismet Yılmaz sorunun müfredattan kaynaklandığını iddia ederek Eğitim-Bir-Sen tarafından hazırlanan

Bekir Bozdağ’dan anlaşılamayan açıklama

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “öz kızını öperken şehvet duymanın nikaha etkisi olur mu?” sorusuna verdiği skandal yanıtla tartışma yaratan Diyanet’e

Bir Cevap Yazın