Tam bir iktidar memuru

Tam bir iktidar memuru

Batman İl Milli Eğitim’de Şube Müdürü Osman Atmalar, Halk Eğitim Merkezi Müdürü’nü 75 puanın altında bırakıp koltuğa kendini atadı.

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde İnsan Kaynakları Şube Müdürlüğü yapan Osman Atmalar, yönetici atamalarında değişiklik yapılmasının ardından 99 puanla Halk Eğitim Merkezi’ne atandı. Bir diğer atama İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik’in Özel Kalem Müdürü Şeymus Önlü için yapıldı. Önlü 100 puanla önce Batman Öğretmenevi’ne müdür olarak atandı. Ardından Gercüş İlçe Milli Eğitim Müdürü yapıldı.

Osman Atmalar, Batman’da bir lisede müdürlük görevi yaparken geçici görevlendirme ile Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atandı. Müdür Atmalar burada İnsan Kaynakları Şube Müdürlüğü ile görevlendirildi. Geçici görevlendirme iki yıl devam etti. Bu arada Milli Eğitim Bakanlığı’nın Yönetici Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği değişti. Sınav yerine puanlama sistemi getirildi. Osman Atmalar İnsan Kaynakları Şube Müdürü olarak kendisinin de içinde olduğu puan veren komisyonun doğal üyesi oldu. Atmalar, kendisine 99 puan vererek daha önce müdürü 75 puanın altında bırakılan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne kendi kendini atadı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde bir diğer atama Özel Kalem Müdürü Şehmus Önlü için yapıldı. Önlü, 6 ay ay önce Özel Kalem Müdürlüğü’ne getirildi. Yönetici atamalarındaki değişiklik sonrası Şeyhmus Önlü, önce Batman Öğretmenevi’ne ardından Gercüş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atandı.
***
Özgür Eğitim Sen Batman Şube Başkanı Mustafa Sevinçer: Osman Atmalar kendisinin gitmeyi düşündüğü Batman Halk Eğitim Merkezi Müdürü’ne 75’in altında puan verilmesini sağladı. Boşalan koltuğa da kendi kadrosunu aldırdı. Şehmus Önlü de aynı şekilde atandı. Uzun yıllar Gercüş’te Eğitim Bir Sen İlçe Temsilciliği görevini yürüttü. Kendisini 6 ay önce Özel Kalem Müdürü olduğunda tanıdık. Üstün bir başarısı olmadığı halde çok az müdüre kısmet olan 100 puanı almayı başardı. Eğitim Bir Sen’li olmanın mükâfatını aldı.
Eğitim Sen Batman Şube Başkanı Aziz Turay: Halk Eğitim Merkezi Müdürü Süleyman Koç bizim üyemiz olan bir arkadaşımızdı. Osman Atmalar kendisini görevden aldırıp atamasını yaptırdı. Şeyhmus Önlü ise Türkiye’de 100 puan alan neredeyse tek yönetici.

Kaynak: Serbay Mansuroğlu / BirGün -


İlgili yazılar

KILIÇDAROĞLU: MÜCADELEYE DEVAM

CHP Genel Başkan Kılıçdaroğlu, dar bölge seçim sistemiyle ilgili düzenlemenin meclis gündemine gelmesi durumuna ilişkin, “Önce görmemiz gerekiyor samimi söylemek

Arınç: Parti Kurmayacağız Ama Gitmeyeceğiz De..

AKP’de aktif siyaset yaptığı dönemde TBMM Başkanlığı, Başbakan Yardımcılığı ve hükümet sözcülüğü yapan Bülent Arınç, başkanlık tartışmalarından, çözüm sürecine; Ahmet

Sarıbal: Zeytinyağı baronları fiyatı uçurdu!

CHP’nin Bursa’dan yeni seçilen milletvekili  Orhan Sarıbal, zeytin baronları nedeniyle zeytinyağında hem üretici hem de tüketicilerin sorun yaşadığını söyledi. Zeytinin anavatanı

Bir Cevap Yazın