TBMM BAŞKANINA İSTİFA MEKTUBU

TBMM BAŞKANINA İSTİFA MEKTUBU

CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’e yazdığı mektupta, “Millet iradesini yok saydınız. Genel Kurul Salonu’nda ilk defa sizin döneminizde kan aktı. En azından bir kere demokratik bir tavır sergileyip istifa etmeyi düşünüyor musunuz?” dedi.

CHP’li Düzgün, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’e adeta zehir zemberek bir mektup yazdı.
TBMM Başkanı’nı istifaya çağıran Düzgün, mektubunda şöyle dedi:
“Meclis Başkanı seçildiğiniz günden itibaren tutuklu milletvekillerinin Meclis’e getirilmemelerine göz yumarak millet iradesini yok saydınız.
4+4+4 olarak bilinen yasanın komisyon görüşmelerindeki hukuk ve Anayasa dışı uygulamaları görmezden gelerek Meclis komisyonlarını işlevsiz kıldınız ve milletvekillerinin Genel Kurul’da küfürlü, yumruklu kavgalarına sessiz kaldınız. Genel Kurul Salonu’nda ilk defa sizin döneminizde kan aktı.
HSYK görüşmelerinde hem komisyon kurallarını hem Anayasa’yı hiçe saydınız, hakkında yolsuzluk fezlekeleri bulunan bakanları korumak için her türlü yasayı hiçe saydınız, yine sizin döneminizde Cumhuriyet tarihinde ilk defa bir Genel Başkan fiili saldırıya uğradı ve böylece Meclis’in bütün manevi değerlerini yok etmeyi başardınız.
Yaptırmış olduğunuz yeni Meclis binasıyla da Meclis’in ergonomik ,estetik ve mimari yapısını yok ettiniz. Böylece milletin vergileriyle toplanan paraları heba ettiniz. Bütün bu uygulamalarınızdan sonra en azından bir kere demokratik bir tavır sergileyip istifa etmeyi düşünüyor musunuz?”


İlgili yazılar

Aydınlanma meşalesinin 87. yıl dönümü

Bugün Harf Devrimi’nin 87. yıldönümü. Atatürk, Türkçe’nin daha kolay okunması ve yazılması, eğitimin yaygınlaştırılması için harf değişikliğinin gerekli olduğunu ifade

Kurumlar sorumluluğu üstüne almıyor

Atatürk Orman Çiftliği’nde Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin  camii, kongre merkezi ve cumhurbaşkanlığı konutunun ruhsat soruları yanıtını bulamadı. Kurumlar ruhsatı  verme

IŞİD’e Toyota arazi araçlarını kim verdi?

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Moskova’nın Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ı desteklemeyi bırakması gerektiği yönündeki açıklamalara yanıt verdi: ”Rusya’nın

Bir Cevap Yazın