TBMM BAŞKANINA İSTİFA MEKTUBU

TBMM BAŞKANINA İSTİFA MEKTUBU

CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’e yazdığı mektupta, “Millet iradesini yok saydınız. Genel Kurul Salonu’nda ilk defa sizin döneminizde kan aktı. En azından bir kere demokratik bir tavır sergileyip istifa etmeyi düşünüyor musunuz?” dedi.

CHP’li Düzgün, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’e adeta zehir zemberek bir mektup yazdı.
TBMM Başkanı’nı istifaya çağıran Düzgün, mektubunda şöyle dedi:
“Meclis Başkanı seçildiğiniz günden itibaren tutuklu milletvekillerinin Meclis’e getirilmemelerine göz yumarak millet iradesini yok saydınız.
4+4+4 olarak bilinen yasanın komisyon görüşmelerindeki hukuk ve Anayasa dışı uygulamaları görmezden gelerek Meclis komisyonlarını işlevsiz kıldınız ve milletvekillerinin Genel Kurul’da küfürlü, yumruklu kavgalarına sessiz kaldınız. Genel Kurul Salonu’nda ilk defa sizin döneminizde kan aktı.
HSYK görüşmelerinde hem komisyon kurallarını hem Anayasa’yı hiçe saydınız, hakkında yolsuzluk fezlekeleri bulunan bakanları korumak için her türlü yasayı hiçe saydınız, yine sizin döneminizde Cumhuriyet tarihinde ilk defa bir Genel Başkan fiili saldırıya uğradı ve böylece Meclis’in bütün manevi değerlerini yok etmeyi başardınız.
Yaptırmış olduğunuz yeni Meclis binasıyla da Meclis’in ergonomik ,estetik ve mimari yapısını yok ettiniz. Böylece milletin vergileriyle toplanan paraları heba ettiniz. Bütün bu uygulamalarınızdan sonra en azından bir kere demokratik bir tavır sergileyip istifa etmeyi düşünüyor musunuz?”


İlgili yazılar

Sinemanın Sultanı Eskişehir’den geçti

Odunpazarı Belediyesi tarafından düzenlenen “Sokağa Çıkın Sinema Geliyooor!” etkinliğinin kapanış törenine katılmak için Odunpazarı Belediyesi’nin davetlisi olarak Eskişehir’e gelen Türkan

Devlet parası ile AKP propogandası!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçim kampanyasını devlet imkanlarına sahip olmanın sağladığı muazzam bir avantajla yürütüyor, bu sayede rakiplerine karşı önemli bir

Mimarlar Odası: Kaçak saray iskansız

AOÇ’de inşa edilen Kaçak Saray’ın iskanını soran Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ne  Büyükşehir Belediyesi  “Başbakanlığa sor” şeklinde yanıtladı. Kaçak olarak yapılan

Bir Cevap Yazın