TERÖRİSTLERİN MİLLİYETLERİ ARAŞTIRILIYOR

TERÖRİSTLERİN MİLLİYETLERİ ARAŞTIRILIYOR

Ankara’dan uçakla Erzurum’a gelen Bakan Ala, Erzurum Havalimanı’nda gazetecilerin Niğde’nin Ulukışla ilçesindeki saldırıya ilişkin sorularını cevaplandırdı.
Saldırıyı yapanların, Hatay’dan kiralanmış ticari taksiyle olayı gerçekleştirdiklerini anlatan Ala, yabancı uyruklu 2 kişinin yaralı olarak yakalandığını kaydetti. Yakalananların kimliklerine ilişkin açıklamalarda bulunan Ala, “Uyrukları batı ülkelerinden. Kendi ülkeleriyle teyit halindeyiz. Teyit ettikten sonra hangi ülke olduğunu açıklayacağız” dedi. Olayda 2 şehit, 1 vatandaşın hayatını kaybettiğini kaydeden Ala, olayda hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diledi.
Kaçan teröristin yakalanması amacıyla çalışmaların devam ettiğini belirten Bakan Ala, “Kısa zamanda yakalanacağını ümit ediyoruz. Bizdeki bilgiler bundan ibaret. Tabii geride bıraktıkları çantalarda el bombası, mermi ve silahlar ele geçirildi. Daha detaylı bilgiyi ve daha kesin sonuçları aldıktan sonra basın aracılığıyla paylaşacağız” ifadelerini kullandı.


İlgili yazılar

Kılıçdaroğlu: Sadece 4 yıl istiyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ülkede  çözülemeyecek hiçbir sorun olmadığını belirterek, “Yeter ki bir araya gelelim. Saygı içinde birbirimizi dinleyelim.

Mucize gerçekleşti!

Milli Takım, EURO 2016 Elelmeleri grubundaki son maçında İzlanda’yı Selçuk İnan’ın 89. dakikadaki golüyle 1-0 yendi. Kazakistan’ın da Letonya’yı yenmesiyle

Orman değil dolar yeşili ağır bastı!

Muğla’nın Güllük Körfezi’nde yer alan Pina yarımadasındaki otel inşaatı devam ederken, bölgede ağaçlandırma yerine turistik tesis yapılmasına CHP’den tepki geldi.

Bir Cevap Yazın