TESK Kaybettiğimiz değerler sergisi açtı

TESK Kaybettiğimiz değerler sergisi açtı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, son 1 yıl içerisinde meydana gelen 375 bin 328 trafik kazasında 3 bin 685 kişinin hayatını kaybettiğini belirterek, “Trafik Haftası nedeniyle TESK ve TŞOF tarafından ders alınması için trafik kazalarında kaybettiğimiz değerlere ait resim sergisi, TESK Sanat Galerisi’nde 2 Mayıs tarihinden itibaren 1 hafta süreyle vatandaşlar tarafından gezilebilecek” dedi.
Palandöken yaptığı açıklamada, son 1 yıl içerisinde meydana gelen 375 bin 328 trafik kazasında 3 bin 685 kişinin hayatını kaybettiğini ve 274 bin 829 kişinin de yaralandığını belirterek, Trafik Haftası nedeniyle trafik kazalarında kaybedilen değerlere ait bir resim sergisinin oluşturulduğunu ve bu serginin TESK Sanat Galerisi’nde 2 Mayıs 2014 tarihinden itibaren 1 hafta süreyle vatandaşlar tarafından gezilebileceğini kaydetti.
“SERGİNİN AMACI TRAFİK KAZALARININ ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN DUYARLILIKLARI ARTIRMAK”

Sergideki resimlerin kamuoyu tarafından yakından tanınmalarının yanı sıra ortak özelliklerinin de hayatlarını trafik kazalarında kaybetmeleri olduğunu ifade eden Palandöken, şöyle dedi:
“Recep Yazıcıoğlu, Metin Oktay, Ercan Arıklı, Ahsen Çetiner, Hande Mumcu, Kerim Tekin, Mustafa Taşar, Adnan Kahveci, Kıvırcık Ali, Barış Akarsu, Vedat Dalokay, Tevfik Lav bu kazalarda kaybettiğimiz değerlerden sadece bir kısmıdır. Trafik kazalarının bir türlü önü alınamıyor. Son bir yıl içerisinde 4 bine yakın kişi olay yerinde hayatını kaybederken 275 bine yakın vatandaşımız yaralandı. Bu kazalarda hayatlarını kaybeden ünlülerin sadece resimlerini burada sergiledik. Ama son 10 yılda trafikte kaybettiğimiz vatandaşlarımızın toplamı ise 50 binin üzerinde. Artık bu kazaların önüne geçmemiz gerekiyor. Bu sergiyi açmamızdaki amaç; trafik kazalarının önüne geçmek için insanların bu konudaki duyarlılıklarını artırmaktır. Trafik kazalarında kaybettiğimiz değerler sergisi sanat galerimizde açılmıştır. Sergi, hem ünlülerin anılarını yaşatıyor, hem de kamuoyuna sürücülerin yollarda daha dikkatli olması gerektiği mesajını veriyor.”


İlgili yazılar

Adan: Azınlık hükümetine destek yok

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan AKP’nin kuracağı azınlık hükümetine destek verecekleri iddialarının yalan olduğunu söyledi. Adan Bahçeli’nin “boğazda oturup

Loğoğlu PM’den eski arkadaşını eleştirdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Türkiye Barolar Birliği Başkanı olduktan sonra CHP PM üyeliğinden istifa eden Metin Feyzioğlu için,

Muhtaçların Sayısı Çığ Gibi Artıyor

Kişi başı aylık geliri 2017 yılı için 592,5 TL az olan 8 milyon kişi olduğu belirlendi. Aile ve Sosyal Politikalar

Bir Cevap Yazın