THK Başkanı Yıldırım gözaltına alındı

THK Başkanı Yıldırım gözaltına alındı

TÜRK Hava Kurumu (THK) Başkanı Emekli Tümgeneral Osman Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu 9 kişi, ‘kurumda usulsüz işlemler yaptıkları’ iddiasıyla gözaltına alındı.

11 kişi hakkında gözaltı kararı alınan soruşturmada,  THK Başkanı Emekli Tümgeneral Osman Yıldırım, Mali Şube ekipleri tarafından Ümitköy’deki evinde gözaltına alındı. Polisin eş zamanlı olarak, THK Genel Merkezi ve uçuş operasyonunun yapıldığı Etimesgut’ta bulunan Gökçen Havacılık’a yaptığı operasyonda, Gökçen Havcılık Genel Müdürü Volkan Yılmazer de gözaltına alındı.

Yıldırım ve Yılmazer’in yanı sıra, bazı THK çalışanlarının da aralarında bulunduğu 7 kişiyi daha gözaltına alındı. 2 kişinin ise arandığı belirtildi.

Gözaltına alınanlar, sorgulanmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Türk Hava Kurumu basın danışmanı İsmail Çanak, Türk Hava Kurumu’nun üretim aşamasındaki Türk Kuşu’nun planlarının sosyal medyada çıkması ile ilgili olduğunu, diğer gözaltı detayları ile ilgi bilgi sahibi olmadıklarını belirtti.

Çanak, operasyon kapsamında gözaltına alınan Osman Yıldırım’ın “Halkımız merak etmesin. Uçağımız çok kısa süre sonra uçaktır. Gökyüzündeki yerini alacaktır. Türk halkımız merak etmesin” şeklindeki mesajını da paylaştı.


İlgili yazılar

Hamzaçebi: Bizde yuvarlak laf yok

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi “Her işin başı büyümedir. Eğer, yaşanacak, mutlu ve huzurlu bir ülke istiyorsak en az yüzde

Özel: Artık Gerilimden Beslenmeyin

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bayram öncesi yaptığı  “içtüzük” değerlendirmesinden sonra AKP Meclis grup yönetimi de harekete geçti. AKP grup Başkanvekili Mustafa Elitaş

Öz kızına saatlerce işkence yaptı!

Kendi öz kızına saatlerce işkence yapan uyuşturucu bağımlısı bir ruh hastasının çekip rakiplerine gönderdiği fotoğrafı  ekşisözlük’te paylaşıp yardım isteyen avukat

Bir Cevap Yazın