TIR’ların içinde ne olduğu kimseyi ilgilendirmez!

TIR’ların içinde ne olduğu kimseyi ilgilendirmez!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Adana’da durdurulan MİT  TIR’larının içindeki silahların görüntüsünün Cumhuriyet’te yayınlanmasıyla başlayan tartışma sürerken “O TIR’ların içindekiler hiç kimseyi ilgilendirmez ” dedi.

Haberturk TV’de canlı yayın konuğu olan Davutoğlu, miting’de”Silahlar Bayırbucak Türkmenlerine gidiyordu” açıklamasını tekrarlarken yapılan işin bir casusluk olyduğunu iddia etti.

Davutoğlu’nun açıklaması şöyle:

“Devlet işleyişi bakımından ve bu işin zamanlaması bakımından 2 şeye dikkat çekeceğim. Dünyanın herhangi bir yerinde devletin bir kurumu devletin bir başka kurumunun verilen talimat gereği yaptığı bir faaliyeti bir suçmuş gibi yansıtabilir mi? Yani Amerika’da istihbarat örgütü bir faaliyet yapıyor ama Pentagon o faaliyete baskın yapıyor. Siyasi otorite bir talimat vermişse, siyasi otoriteye bağlı bir kurum, siyasi otoriteden izin almadan o talimata müdahale etmesi açık bir suçtur. Evet o günlerde Bayırbucak’ta çok ciddi çatışmalar oluyordu. Bugün Suriye Türkmenlerini temsilen o zaman Suriye Türkmen Cephesi’nin Başkanı da açıklama yaptı. Muhakeme edilmesi gereken, Suriye rejiminin eline koz veriyor. Bu açık bir casusluk faaliyetidir.

Bu kadar şimdi niye çıkarıyorlar bunu? şunu vermek için, teröristleri destekleyen bir akparti seçime gidiyor. Peki içinde ne var? İçinde ne olduğu kimseyi ilgilendirmez.

BDDK’NIN BANK ASYA’YI TMSF’YE DEVRETMESİ
Seçimden bir hafta önce diye ertelenmez. Bir hafta sonra olsun diye geri bırakılmaz. İtirazı olanın da hukuk kapıları açık. Paralelle mücadele kendi doğası içinde ayrıca yürütülür. Ama bu bankanın normal bankacılık işlevi dışına çıkmasının sebebi bu paralel yapıyla ilişkileri. Normalde ekonomide çok basit bir kural vardır. Bütün ekonomie eğitiminde de işleyişinde de rasyonel aktör kuralı. Mesela kimse durup durduğu yerde zarar etmek istemez. Kimse gereksiz bir yatırım yapmaz.

BEDELİNİ ÖDÜYORUZ
Gelecek yıl ek bir bir milyon, iki milyon alım artışı olarak çalışıyoruz. Toplumu bir bütün olarak değerlendirmek, ekonomik kalkınmayı bir bütün olarak ele almak lazım. 1991 yılında öyle bir emeklilik politikası yapıldı ki hala bedelini ödüyoruz. Dünyanın hiçbir yerinde 42 yaşında, 45 yaşında emeklilik yok. Türkiye’de 39 yaşına kadar düştü maalesef. İnsanların en verimli çalışma yaşı 55 yaşı. Seyyanen zam yaptık. Bunların ticaret yapmaları durumunda, emekliliklerin yani, yüzde 15 prim desteği alıyorlar ki emekliler ticaret yapıyorsa üzerindeki yük azalsın diye. Biz bunu yüzde 5’e çektik, ilerde bu da olmayacak. vergide kolaylık sağladık. Sosyal desteklerle birlikte emeklilerimize sahip çıktık, daha da çıkacağız.

 


İlgili yazılar

Çıray: CHP ve Atatürk düşmanı TRT’ye çıkmıyorum

CHP İzmir Milletvekili ve PM Üyesi Dr. Aytun Çıray, TRT’nin program davetini geri çevirdi. Aytun Çıray daveti red gerekçesini, “Ben Atatürk’e,

Manisa’da CHP siyaset akademisi açıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Gençlik Kolları, parti politikalarını anlatmayı amaçladığı ‘Siyaset Akademisi’ projesini hayata geçirdi. Siyaset Akademisi’nin ilk ayağı olan

Çocukluğumun bayramları

Ali Karaşar Çocukluğumun bayramları; Lapa lapa kar yağan sokaklar, Hemen hemen her evde birkaç çocuğun bulunduğu güzel köyüm, Odun sobasının

Bir Cevap Yazın