Torun: AKP’li Belediyelerde Grev Yasak!

Torun: AKP’li Belediyelerde Grev Yasak!

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, partisine mensup belediyelerdeki grevin iktidar tarafından ertelenmediğini belirterek “Ne mutlu ki hala grev yapılıyorsa o belediyelerde adalet ve hukuk vardır” dedi.

Başkan Yardımcısı Seyit Torun “Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan son dönemde Partimize yönelik eleştirilerinin bir parçası olarak bazı belediyelerimizi ve uygulamalarını hedefleyen değerlendirmeler yapmaktadır. CHP’li belediyelerin işçilerin haklarını vermediğini vurgulamıştır. Şu bilinmelidir ki; Cumhuriyet Halk Partisi’nin yönetiminde olduğu belediyelerde, demokrasiye ve adalete olan inancın bir parçası olarak sendikalarla zaman zaman uyuşmazlıklar yaşansa da, İzmir Büyükşehir örneğinde olduğu gibi, bu anlaşmazlıklar nihayetinde giderilmekte ve toplu sözleşmeler herkesi memnun edecek biçimde imzalanmaktadır.Bu nedenle “İzmir’de işçilerin haklarını verin” diyen sayın Cumhurbaşkanı müsterih olmalıdır; CHP belediyeleri işçilerinin haklarını vermektedir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP’li belediyeler söz konusu olunca işçi haklarını ön plana çıkardığını ancak, AKP’li belediyeler ve yandaş işadamları olunca işçinin unutulduğunu ve grevlerin ertelendiğini anımsatan Torun “OHAL sürecinde ertelenen çok sayıda grevi hatırlatmak isteriz. Bu vesileyle, sayın Erdoğan’ı gerçeklerle örtüşmeyen biçimde CHP’li belediyelere yönelik ithamlarda bulunmak yerine, OHAL’i çalışan kesimlerin haklarını gasp etmenin bir aracı olarak kullanmaktan vazgeçmeye davet etmeyi de bir görev biliriz.Bu hatırlatmaların ışığında, Cumhuriyet Halk Partililer olarak diyoruz ki; “ne mutlu bizlere ki grevin konuşulabildiği belediyelerimiz var ve ne mutlu bize ki, İzmir örneğinde olduğu gibi, işçileriyle oturduğu toplu sözleşme masasından anlaşmayla kalkan belediyelerimiz var” diye konuştu.


İlgili yazılar

DTK’nın açıklaması bir kalkışmadır

İstanbul Barosu, Demokratik Toplum Kongresi’nin (DTK) 14 maddelik özerklik talebine 14 maddelik bir açıklamayla cevap verdi. Yapılan yazılı açıklamada, “Talep

Emniyetten sonra sıra TSK’da

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, polise yapılan operasyona ilişkin, “Bu operasyon 17 ve 25 Aralık yolsuzluk soruşturması operasyonunu sıfırlama operasyonudur.

Feyzioğlu TGB toplantısında konuştu

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu Başbakan Erdoğan’ın Almanya’da düzenlenen toplantıdaki konuşmasının kutuplayştırıcı ve ülkeyi bölmeye yönelik olduğunu iddia etti.

Bir Cevap Yazın