TÜRKER: DSP İKTİDARA YÜRÜYOR

TÜRKER: DSP İKTİDARA YÜRÜYOR

DSP Genel Başkanı Masum Türker, “Bize oyları bölüyorsunuz diyorlar. Kimse kusura bakmasın biz oyları bölmüyoruz. Aslında onlar bizim oylarımızı bölüyorlar. Herkes çok iyi bilsin ki iktidar yürüyüşümüz her geçen gün hızlanıyor. Türkiye’de Demokratik Sol Parti’ye ihtiyaç var. İnsanlar meclisteki partilere oy vermek istemiyor. Bu nedenle biz diyoruz ki muhalefetin değil, iktidarın partisiyiz” dedi.
Türker, seçim çalışmalarında bulunmak üzere Edirne’nin Keşan ilçesini ziyaret etti. Keşan’da gazetecilerle bir araya gelen Türker, “Türkiye bir yol ayrımında. Birincisi Türkiye’nin yönetimi açısından, ikincisi de Türkiye’nin dış politikası açısından. Yönetim açısından şu anda önümüzde 2 seçenek var. Ya güce tapanlar sınıfına mensup olduğu bir yönetim anlayışında olmak ya da güçlü olanın yanında yol almak. İkinci duruş, ilkeli, inançlı ve idealist bir anlayışla Türkiye’nin geleceğinde söz sahibi olmak. Biz DSP olarak güce tapanlar sınıfında değiliz. Biz, ilkeli, inançlı ve idealist bir yaklaşım ve duruş içindeyiz. Türkiye’de bozuk bir düzen var. Bozuk düzeni değiştirme arzusu bizim idealimizdir. Türkiye’nin yapılanmasında karşımıza 2 farklı yapı çıkıyor. Biri baronların belirlediği siyaset, bir de halk için halkla birlikte belirlenen siyaset. Baronların belirlediği siyaset, bugün gerek iktidar partisinde, gerek ama muhalefet partisinde adayların belirlenmesinden belli” dedi.
Türker, “Bize oyları bölüyorsunuz diyorlar. Kimse kusura bakmasın biz oyları bölmüyoruz. Aslında onlar bizim oylarımızı bölüyorlar. Herkes çok iyi bilsin ki iktidar yürüyüşümüz her geçen gün hızlanıyor. Türkiye’de Demokratik Sol Parti’ye ihtiyaç var. İnsanlar meclisteki partilere oy vermek istemiyor. Bu nedenle biz diyoruz ki muhalefetin değil, iktidarın partisiyiz” ifadelerini kullandı.
Demokratik Sol Parti’nin dürüst insanların partisi olduğunu söyleyen Türker, “Demokratik Sol Parti’ye gönül veren, üyesi olan, partimizde siyaset yapan tüm arkadaşlarımız Demokratik Sol Parti’nin felsefesini benimsemiş kişilerdir. Demokratik Sol Parti dürüstlüğün adresidir. Bu nedenle bu seçimlerde sloganımızı ‘Dürüst İnsanların Partisi Demokratik Sol Parti’ olarak belirledik. Bizim belediye başkanlarımız dürüst, şeffaf ve hesap verebilir bir belediyecilik anlayışına sahiptir” diye konuştu.


İlgili yazılar

Manisa’da CHP siyaset akademisi açıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Gençlik Kolları, parti politikalarını anlatmayı amaçladığı ‘Siyaset Akademisi’ projesini hayata geçirdi. Siyaset Akademisi’nin ilk ayağı olan

Yarkadaş: Futbolun Tadı Kaçtı!

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, iktidar baskısının hayatın her alanında kendisini gösterdiğini, yeşil sahaların da bundan nasibini aldığını söyledi. Yarkadaş,

Eitimde skandal bitmiyor

LYS’ye girecek olan ve başvuru sistemi yüzünden mağdur olan binlerce genç Bakan Avcı’dan bir an önce çözüm bekliyor.

Bir Cevap Yazın