Yağışlı hava etkili olmaya devam edecek

Yağışlı hava etkili olmaya devam edecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Kuzey Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in batısı, Afyonkarahisar, Kastamonu, Çorum, Rize, Artvin, Ardahan, Osmaniye, Adana’nın kuzey ve doğu ilçeleri ile Mersin’in iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Marmara’nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova ve Bilecik), Tekirdağ, Bolu, Düzce ve Karabük çevreleri ile Kırklareli’nin doğusunda yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
Hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
Rüzgar ise genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

Yağışların; Marmara’nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova ve Bilecik), Tekirdağ, Bolu, Düzce ve Karabük çevreleri ile Kırklareli’nin doğusunda yerel olarak kuvvetli olması beklenirken Meteoroloji, su baskını, ulaşımda aksamalar, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Parçalı çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. (30)
ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (30)
İZMİR: Parçalı ve az bulutlu zamanla kuzey kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinde kuzey ilçeleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (30)
ADANA: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde kuzey ve doğu ilçeleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (33)
ANTALYA: Az bulutlu zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (30)
SAMSUN: Parçalı ve az bulutlu. (28)
ERZURUM: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu. (29)
DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık.(38)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova ve Bilecik) ve Tekirdağ çevreleri ile Kırklareli’nin doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
EGE: Az bulutlu zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde bölgenin kuzey kesimleri ile Afyonkarahisar çevreleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.
AKDENİZ: Az bulutlu zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Osmaniye, Adana’nın kuzey ve doğu ilçeleri ile Mersin’in iç kesimi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacak.
İÇ ANADOLU: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ankara, Eskişehir, Çankırı ve Kırıkkale çevreleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.
BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, bölgenin batısı ile Kastamonu çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinde Bolu, Düzce ve Karabük çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, Çorum, Rize ve Artvin çevreleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.
DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzeydoğusunun yer yer parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Ardahan çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık.


İlgili yazılar

Ölenlerin kimlikleri açıklandı!

Dün akşam Kızılay’da otobüs durağında bekleyenlere yönelik terör saldırısında yaşamını yitirenlerin isimleri belli oldu. 4  kişinin ise kimliği tespit edilemedi.

Çocukları Değil Ensar’ı Savunuyorlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’lilerin Karaman’da tecavüze uğrayan çocukları savunmak yerine Ensar Vakfını savunduklarını belirterek “Beni asıl yaralayan budur”

Erdoğan resmen bunu söyledi: Cemaat değil terör örgütü

Başbakan Erdoğan, Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda partisinin düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “Pensilvanya her türlü ahlaksızlık var, bu Pensilvanya

Bir Cevap Yazın