Yalçınkaya: Yeni Örgütlenme Modeli Gerek

Yalçınkaya: Yeni Örgütlenme Modeli Gerek

CHP Eski Gençlik Kolları Genel Başkanı Ayhan Yalçınkaya’dan parti yöneticilerine “bireysel tartışmayı bırakın” çağrısı. Gelenek ve Gelecek adlı platform adına Ayhan Yalçınkaya imzasıyla yapılan çağrı şöyle:

Son günlerde kamuoyu önünde yaşanan tartışmalar milyonlarca insanın umudu olması gereken CHP’nin üzerindeki bu yükü taşımaktan uzak olduğu algısını yaratmaktadır.
Partinin halk oylaması  süreci boyunca anlattığı “yeni düzenin” ülkemizde yarattığı/yaratacağı kırılmanın, görülüyor ki partinin önemli isimlerinde oluşturduğu endişe, toplumda oluşan endişe kadar derin değildir.
Halk oylaması sonucu ortaya çıkan/çıkartılan “evet” sonrası yaşanan siyasal manzara, yapılacak olan tartışmanın daha ciddi bir zeminde yapılmasını zorunlu kılmaktadır.
%49 olarak ifade edilen blok, homojen bir blok değildir. %49 “hayır” oyu, herkesin kendine özgü kriterlerle kullandığı oyların toplamıdır. Bu mantıkla bakıldığında %51 olarak ifade edilen “evet” bloğunun da homojen olmadığı açıktır.
“Cumhuriyet” temelinde yaratılacak yeni bir dil, %49’u da aşan bir kitleye hitap edebilecektir. Bu gün tartışılması gereken öncelikli konu bu dilin nasıl yaratılacağı olmalıdır.
“Yeni düzen” yeni bir örgütlenme biçimini de zorunlu hale getirmiştir. Partinin klasik, il ve ilçe örgütlenmeleriyle, %49’u da aşan bir kitleyle kucaklaşması mümkün değildir. Halkı yeniden, halkın çıkarları doğrultusunda, halkın yaşam alanlarında ve özgün örgütlerle bir arada tutmaya dönük yeni bir örgütlenme modeli konuşulmalıdır.
Bu konular hayati önemini korurken yaşadığımız süreçten çıkışı, “salt” bir parti yönetimi değişikliğinden ibaret görmek gaflete sürüklenmek anlamını taşıyacaktır.
Buradan hareketle isim ayırt etmeksizin tüm parti önderlerine çağrımdır:
Konunun önemini hafifletecek, bireysel tartışmaları artık sonlandırınız.
Geliniz, bir arada konuyu masaya yatırınız.
Milyonların umudu olan partimizi ve inanan tabanın heyecanını yok etmeyiniz.
Hatırlayınız: Bu partinin adı “Anadolu ve Rumeli Müdafai Hukuk Cemiyetidir”
Ve vatan kurtarılmayı beklemektedir.

 


İlgili yazılar

Ankaralılar Dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Çankırı çevreleri ile Bolu’nun güney ve Ankara’nın kuzey ilçelerinde lokal kuvvetli yağış uyarısı yaptı. Verilere göre, Ankara

ÖNDER: ÖZERKLİK FİİLİ OLARAK GERÇEKLEŞECEK

HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, “Seçim sonuçlarının tüm ülkenin özerklik istediği” anlamına geldiğini savunarak, özerkliğin “ilan edilmesine” gerek olmadığını;

Davutoğlu: AKP tek başına 4 yıl daha iktidar

AKP Genel başkanı ve Başbakan Davutoğlu, her siyasi partinin en temel hedefinin ülke iktidarına talip olması olduğunu belirterek “Türkiye’de iktidar olma

Bir Cevap Yazın