Yalçınkaya: Yeni Örgütlenme Modeli Gerek

Yalçınkaya: Yeni Örgütlenme Modeli Gerek

CHP Eski Gençlik Kolları Genel Başkanı Ayhan Yalçınkaya’dan parti yöneticilerine “bireysel tartışmayı bırakın” çağrısı. Gelenek ve Gelecek adlı platform adına Ayhan Yalçınkaya imzasıyla yapılan çağrı şöyle:

Son günlerde kamuoyu önünde yaşanan tartışmalar milyonlarca insanın umudu olması gereken CHP’nin üzerindeki bu yükü taşımaktan uzak olduğu algısını yaratmaktadır.
Partinin halk oylaması  süreci boyunca anlattığı “yeni düzenin” ülkemizde yarattığı/yaratacağı kırılmanın, görülüyor ki partinin önemli isimlerinde oluşturduğu endişe, toplumda oluşan endişe kadar derin değildir.
Halk oylaması sonucu ortaya çıkan/çıkartılan “evet” sonrası yaşanan siyasal manzara, yapılacak olan tartışmanın daha ciddi bir zeminde yapılmasını zorunlu kılmaktadır.
%49 olarak ifade edilen blok, homojen bir blok değildir. %49 “hayır” oyu, herkesin kendine özgü kriterlerle kullandığı oyların toplamıdır. Bu mantıkla bakıldığında %51 olarak ifade edilen “evet” bloğunun da homojen olmadığı açıktır.
“Cumhuriyet” temelinde yaratılacak yeni bir dil, %49’u da aşan bir kitleye hitap edebilecektir. Bu gün tartışılması gereken öncelikli konu bu dilin nasıl yaratılacağı olmalıdır.
“Yeni düzen” yeni bir örgütlenme biçimini de zorunlu hale getirmiştir. Partinin klasik, il ve ilçe örgütlenmeleriyle, %49’u da aşan bir kitleyle kucaklaşması mümkün değildir. Halkı yeniden, halkın çıkarları doğrultusunda, halkın yaşam alanlarında ve özgün örgütlerle bir arada tutmaya dönük yeni bir örgütlenme modeli konuşulmalıdır.
Bu konular hayati önemini korurken yaşadığımız süreçten çıkışı, “salt” bir parti yönetimi değişikliğinden ibaret görmek gaflete sürüklenmek anlamını taşıyacaktır.
Buradan hareketle isim ayırt etmeksizin tüm parti önderlerine çağrımdır:
Konunun önemini hafifletecek, bireysel tartışmaları artık sonlandırınız.
Geliniz, bir arada konuyu masaya yatırınız.
Milyonların umudu olan partimizi ve inanan tabanın heyecanını yok etmeyiniz.
Hatırlayınız: Bu partinin adı “Anadolu ve Rumeli Müdafai Hukuk Cemiyetidir”
Ve vatan kurtarılmayı beklemektedir.

 


İlgili yazılar

Çubuk barajı kaderine terk edildi

Mimarlar kentte alanların önce atıl bırakıldığına sonra da yıkıldığına dikkat çekti. Mimarlar Odası Ankara Şube yöneticileri Ankara Çubuk barajında bulunan

AKP’nin HSYK için yeni planı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın HSYK seçiminde hükümetin istediğinin olmaması durumunda uygulamaya koyacaklarını açıkladığı B ve C planı, ilk aşamada yasa değişikliği

Özkan: AKP 3. parti bile olabilir

CHP İzmir Milletvekili adayı Tuncay Özkan, ilden 18 milletvekili çıkaracaklarını iddia etti. İzmir’de basın toplantısı düzenleyen Özkan, İzmir’ de kadınların

Bir Cevap Yazın