YARSAV HSYK adaylarını açıkladı ve destek istedi

YARSAV HSYK adaylarını açıkladı ve destek istedi

YARSAV ve Yargıçlar Sendikası Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) seçimlerinde yarışacak adaylarının özgeçmişlerini yayımladı. “Ne hükümete bağı ne de cemaat veya başka bir yapıyla ilişkisi olmayan her biri diğerinden değerli HSYK üyesi adayları” ifadeleriyle yapılan açıklamada listedeki adaylar şöyle tanıtıldı:

“AYŞE SARISU PEHLİVAN

1967 yılında Kırıkkale’de doğdu. Lise öğrenimini Kırıkkale Lisesi’nde 1984 yılında tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1989 yılında mezun oldu. Yargıçlık stajını Kırıkkale ve Diyarbakır’da tamamladı. Sırasıyla; Şirvan, Ulubey, Yenişehir, Çubuk ve Ankara yargıcı olarak görev yaptı. Halen İzmir 16. Asliye Ticaret Mahkemesi Yargıcı olarak görevine devam etmektedir.

BERRİN LALE ŞENOYMAK

1956 yılında Yerköy’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kırklareli’nde tamamladı. 1975 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1980 yılının Şubatında mezun oldu.1981 yılında staja, 1982 yılında mesleğe başladı. Sırasıyla; Çıldır, Genç, Meriç, Bigadiç ve Lüleburgaz yargıçlığı görevinde bulundu. 1996 yılında Şişli, 2011 yılında İstanbul yargıçlığına atandı. Halen İstanbul 28. Asliye Ceza Mahkemesi Yargıcı olarak görev yapıyor.

BÜLENT YÜCETÜRK

1970 yılında Yeşilyurt’ta doğdu. 1987 yılında Malatya Akçadağ Öğretmen Lisesi’nden mezun oldu. 1987 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini 1991 yılında bitirdikten sonra, Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Kamu Hukuku dalında yüksek lisansını tamamladı. Staj sonrasında 1995 yılında Sivas Cumhuriyet Savcısı olarak göreve başladı. Sırasıyla; Çermik Yargıçlığı, Gülağaç, Haymana ve Afyonkarahisar Cumhuriyet Savcılığı görevine devam etti. Halen Ankara Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapmaktadır.

İBRAHİM FİKRİ TALMAN

1956 Ayvalık’ta doğdu. İstanbul Şişli Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Stajını bitirmesini müteakip 1981 yılında mesleğe başladı. Sırasıyla; Ömerli, Kargı, Çanakkale (Yenice), Şile, Lüleburgaz, Sivas, İstanbul D.G.M.ve Kartal yargıcı olarak görev yaptı. Halen İstanbul Anadolu Adliyesi’nde 28.Asliye Ceza Mahkemesi Yargıcı olarak görevine devam etmektedir.

LEVENT ÜNSAL

1971 yılında Hacıbektaş’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1988 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni 1993 yılında bitirdi. Stajını tamamlamasının ardından 1998 yılında Gelendost Cumhuriyet Savcısı olarak atandı. 2003 yılında başladığı Hilvan Yargıçlığından 2005 yılında Yargıtay Tetkik Hakimliği görevine atandı. Halen Yargıtay 9. Ceza Dairesinde Tetkik Hakimi olarak görevine devam etmektedir.

LEYLA KÖKSAL

1962 yılında Erdemli’de doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini Erdemli’de tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1985, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalı lisansüstü eğitiminden 1988 yılında mezun oldu. 1988 yılında mesleğe başladı ve sırasıyla; Karaman, Yahyalı yargıçlığı yaptı. 1994 yılında Yargıtay Tetkik Hakimliğine atandı. İki yıldır Ankara 8. İş Mahkemesi Yargıcı olarak görev yapmakta ve halen Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Usul ve İcra İflas Hukuku anabilim dalında doktora programına devam etmektedir.

MURAT AYDIN

1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1987 yılında Manisa Lisesi’nden 1991 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Stajını tamamlamasının ardından sırasıyla; Ceyhan, Gerger, Altıntaş ve Adana yargıçlığı görevinde bulundu. 2001-2003 yıllarında Dicle Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde, Ceza ve Ceza Usul Hukuku Ana Bilim Dalında lisansüstü öğrenimini tamamladı. Halen Karşıyaka 7. Asliye Ceza Mahkemesi Yargıcı olarak görev yapmaktadır.

MUSTAFA BAĞARKASI

1964 yılında İzmir’de doğdu. Ortaokul ve liseyi Bornova’da tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1986 yılında mezun oldu. Staj sonrasında sırasıyla; Çatalzeytin, Lice, Büyükorhan, Perşembe ve Menemen Cumhuriyet Savcılığı görevlerini yürüttü. Adana ve Manisa Yargıçlığı yaptı. Halen İstanbul 17.Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı olarak görev yapmaktadır.

MUSTAFA KARADAĞ

1963 yılında Silifke’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Silifke’de tamamladı.1980 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1984 yılında mezun oldu. 1984 yılında staja, 1988 yılında Kastamonu’da yargıçlığa başladı. Sırasıyla; Tunceli(Ovacık) Balya Yargıçlığı, Adalet Müfettişliği ve Eskişehir Yargıçlığı görevinde bulundu. Halen Ankara 11. Aile Mahkemesi Yargıcı olarak görev yapmaktadır.

NUH HÜSEYİN KÖSE

1969 Yılında Çorum’un Kargı ilçesinde doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Kargı’da tamamladı. 1987 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1992 yılında mezun oldu. 1993 yılında Çorum Barosu’na kayıtlı olarak kısa bir süre avukatlık yaptı. Yargıçlık stajının ardından sırasıyla; Bafra, Dicle, Ulubey, Karaburun Yargıcı olarak görev yaptı. Halen İstanbul Anadolu 48. Asliye Ceza Mahkemesi Yargıcı olarak görev yapmakta, Yeditepe Üniversitesinde yükseklisans eğitimine devam etmektedir.

SÜLEYMAN DEMİREL

1969 yılında Aydın’ın Kuyucak ilçesinde doğdu. 1985 yılında Aydın Lisesini bitirdi. 1989 yılında Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1993 yılında stajını tamamladı. Sırasıyla; Afşin, Bismil, Seydişehir, Arhavi, Alanya Yargıçlıkları, Alanya Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2010’dan bu yana Gaziantep Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı görevine devam etmektedir. ”

Can Özçelik
Odatv.com


İlgili yazılar

Vural: Bu bir ihanet belgesidir

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, PKK ile hükümet arasında yürütülen görüşmeden sonra Başbakan Yardımcısı  Yalçın Akdoğan ile HDP’li Sırrı Süreyya

İstanbul’un yarısı tabut ev!..

Konut müteahhitleri arasında önemli bir yere sahip olan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu İstanbul’da yaşayanların yüzde 50’sinin tabut

Kahraman’dan Mesaj İçinde Mesaj!

TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın İstanbul’da Meydana Gelen Terör Saldırısı nedeniyle yayımladığı mesajda ilginç bir noktaya vurgu yaptı. Kahraman terör örgütünün amacının

Bir Cevap Yazın