YAVAŞ’TAN SAĞDUYULU AÇIKLAMA

YAVAŞ’TAN SAĞDUYULU AÇIKLAMA

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mansur Yavaş, ailecek, çoluk, çocuk her görüşten vatandaşın iradesine sahip çıkmak istediğini vurgulayarak, “Bunu göz ardı edemeyiz. YSK başkanının ‘hiç kimse endişe etmesin’ demesi bizim için teminattır” açıklamasında bulundu.
Yavaş, CHP Genel Merkezi’ne gelişinde gazetecilere açıklamalarda bulundu.
Yavaş, bir gazetecinin “YSK karar verecek, son durum nedir?” şeklindeki soru üzerine ilçe seçim kurullarına yapılan itirazların sonuçlanmaya başladığını belirterek, “Bunlar sonuçlandıktan sonra, olumlu, olumsuz karara göre tahmin ediyorum her karşı taraf hem bizler il seçim kurulu nezdinde itiraz edeceğiz. Ancak seçimlerle, itirazlarımızla ilgili başka şeyler de var. Bunların hepsini derleyip toparlıyoruz” diye konuştu.
Amaçlarının Ankara’nın kendi iradesine sahip çıkması olduğunun altını çizen Yavaş, şunları kaydetti:
“Çünkü YSK’nın önünde toplananlara diğer seçim kurullarının önünde toplananlara baktığınız zaman partili olarak ifade edilemeyecek şekilde vatandaş. Ailecek, çoluk, çocuk her görüşten vatandaş, insan orada toparlanmış ve iradesine sahip çıkmak istiyor. Bunu göz ardı edemeyiz. YSK başkanının söylediği ‘hiç kimse endişe etmesin, gayet güzel değerlendireceğiz’ demesi bizim için teminattır, umarım öyle olur.
Şu anda değerlendiriliyor. İlçede itiraz edilen her gerekçeyi tek tek ele alacak ve sonuçlandıracak. Onun için 246 tane yerden, 246 cevap gelecek şu anda.”
Yavaş ayrıca “Yeni gerekçeler olabilir dediniz, seçimin sonucunu değiştirebilecek gerekçeler mi?” sorusuna da “olabilir” yanıtını verdi.


İlgili yazılar

NAGEHAN ALÇI NEFRET TOHUMLARI EKİYOR

RTÜK  üyesi Ali Öztunç, “Dört Bir Taraf” adlı programa ilişkin yaptırım uygulanmaması kararına ilişkin yazdığı muhalefet şerhinde, “Bir protesto hareketini

Çetin: Milli iradeyi sandıkta çaldırmayacağız!

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili adayı Şefkat Çetin “Sandık görevlileri olarak; teşkilatımızın 46 yıllık emeğinin, Türk Milleti’nin inancının, güvenin

Dolar Biterse ABD’de Biter!

Prof. Dr. Mehmet Tomanbay, Ortadoğu ve Latin Amerika’daki kan ve gözyaşının dolar-Euro savaşının sonucu olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Milli Para

Bir Cevap Yazın