YAVAŞ’TAN SAĞDUYULU AÇIKLAMA

YAVAŞ’TAN SAĞDUYULU AÇIKLAMA

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mansur Yavaş, ailecek, çoluk, çocuk her görüşten vatandaşın iradesine sahip çıkmak istediğini vurgulayarak, “Bunu göz ardı edemeyiz. YSK başkanının ‘hiç kimse endişe etmesin’ demesi bizim için teminattır” açıklamasında bulundu.
Yavaş, CHP Genel Merkezi’ne gelişinde gazetecilere açıklamalarda bulundu.
Yavaş, bir gazetecinin “YSK karar verecek, son durum nedir?” şeklindeki soru üzerine ilçe seçim kurullarına yapılan itirazların sonuçlanmaya başladığını belirterek, “Bunlar sonuçlandıktan sonra, olumlu, olumsuz karara göre tahmin ediyorum her karşı taraf hem bizler il seçim kurulu nezdinde itiraz edeceğiz. Ancak seçimlerle, itirazlarımızla ilgili başka şeyler de var. Bunların hepsini derleyip toparlıyoruz” diye konuştu.
Amaçlarının Ankara’nın kendi iradesine sahip çıkması olduğunun altını çizen Yavaş, şunları kaydetti:
“Çünkü YSK’nın önünde toplananlara diğer seçim kurullarının önünde toplananlara baktığınız zaman partili olarak ifade edilemeyecek şekilde vatandaş. Ailecek, çoluk, çocuk her görüşten vatandaş, insan orada toparlanmış ve iradesine sahip çıkmak istiyor. Bunu göz ardı edemeyiz. YSK başkanının söylediği ‘hiç kimse endişe etmesin, gayet güzel değerlendireceğiz’ demesi bizim için teminattır, umarım öyle olur.
Şu anda değerlendiriliyor. İlçede itiraz edilen her gerekçeyi tek tek ele alacak ve sonuçlandıracak. Onun için 246 tane yerden, 246 cevap gelecek şu anda.”
Yavaş ayrıca “Yeni gerekçeler olabilir dediniz, seçimin sonucunu değiştirebilecek gerekçeler mi?” sorusuna da “olabilir” yanıtını verdi.


İlgili yazılar

Bu bir gazete mi? yoksa IŞİD ofisi mi?

Akit gazetesinin Atatürk paylaşımlarını pnotesto eden ülkücü gruba gazete binasından ateş açılması tepkilere neden oldu. Ülkücü oldukları belirtilen grup, akşam

Dağlara taşlara yazdılar!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,çorumdan sonra Amasya’da halka hitap etti. Coşkulu ve onbinlerin hazır olduğu mitingde konuşan CHP lideri  emeklilerin

Darbeci İmam Her Yerde Aranıyor

15 Temmuz darbe gecesi Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden Yrd. Doç Adil Öksüz’ün darbenin yönetildiği Akıncılar Üssü’nde yakalanması soruşturmanın seyrini değiştirdi.

Bir Cevap Yazın