Yazıklar olsun diyecek bir haber

Yazıklar olsun diyecek bir haber

Ağabeyi 13 yaşındaki kardeşini IŞİD’e götürdü.  Aile çocuklarının hayatından endişe ediyor.

Eskişehir’de 29 yaşındaki Ersen Çelik’in Sarar Ortaokulu 8′inci sınıf öğrencisi kardeşi 13 yaşındaki E.Ç’yi anne ve babasından habersiz olarak Suriye’ye götürdüğü belirtildi. 1.5 aydan bu yana küçük oğulları E.’in Suriye’de olduğunu belirten Çelik ailesi yetkililerden yardım beklediklerini söyledi.

Fevzi Çakmak Mahallesi’nde oturan işçi emeklisi 64 yaşındaki İlyas Çelik ile eşi 59 yaşındaki Mozey Çelik, oğulları Ersen Çelik’in 2 yıl önce Suriye’ye gittiğini orada bir kadınla evlendiğini ve bir çocuklarının olduğunu söyledi. İlyas Çelik, oğlu Ersen’in 1.5 ay önce Eskişehir’e geldiğini ve kendilerinden habersiz olarak kardeşi E.’yi Suriye’ye götürdüğünü öne sürdü. Baba Çelik şöyle konuştu:

“Ersen, Suriye’de Arap bir kadınla evlenmişti. 3-4 ayda bir Suriye’den Türkiye’ye, yanımıza gelip giderdi. Son olarak 1.5 ay önce geldi. Bizden habersiz 13 yaşındaki kardeşi E.’yi de alıp Suriye’ye götürdü. Oğlumun Suriye’de ne iş yaptığını bilmiyoruz. Ersen bize orada savaştığını söyleyerek bazen ‘IŞİD’im’ diyor, bazen ‘muhalifim’, bazen de ‘Yardım dağıtıyorum’ diyor. Orada savaş var. 2 oğlum da orada. Hayatlarından endişe duyuyoruz. Valiliğe, savcılığı, polise gittim bir sonuç alamadım. Ne yapacağımızı şaşırdık. Başta Başbakanımızdan sonra İçişleri Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan yardım istiyorum. Küçük yavrumuzu E.’imizi Suriye’den getirip bulup bize teslim etsinler. Daha o küçücük bir çocuk. Burada okulu var.”

BEN KURAN OKUYORUM

Anne Mozey Çelik de ağabeyinin Suriye’ye götürdüğü E. ile telefonla görüştürdüklerini belirterek, “E. ile konuştum. ‘Gelmem, sen gel Suriye’ye’ diyor. ‘Ben Kuran okuyorum, ağabeyim bana bilgisayar aldı. Gelmek istemiyorum. Sakallı ağabeyler bizi burada koruyor’ diyor. Ersen’e kardeşini neden götürdüğünü sorduğumuzda ‘Ne yapacak Türkiye’de? Burada namaz kılıyor, Kuran okuyor. Ne yapsın Türkiye’ye gelip de. Ben bakıyorum ona. Rahatı çok iyi’ diyor. Oğullarımın Türkiye’ye dönmesini istiyorum. Bunun içinde yardım bekliyorum” dedi.


İlgili yazılar

Radyasyonlu geminin sökümüne başlandı

CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, Aliağa’da sökümüne başlanan Kuito isimli gemide ölçümleri Texcom firması tarafından yapılan radyasyon miktarının, uluslararası AREA

Irak’ta kaçırılan Türk işçiler serbest

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Irak’ta kaçırılan Türk işçilerin serbest bırakıldığını açıkladı. Irak’ın başkenti Bağdat’ta kaçırılan 16 Türk, 28 gün sonra serbest bırakıldı.

Park yetmedi sokaklara masa kuruldu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediyesi tarafından Ragıp Tüzün Parkı’nda kurulan iftar sofrasına konuk oldu. Yaklaşık 3

Bir Cevap Yazın