YENİ TÜR CEZAEVLERİ YOLDA

YENİ TÜR CEZAEVLERİ YOLDA

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, farklı cinsel tercihleri olan hükümlü ve tutukluların barındırılması amacıyla müstakil bir ceza infaz kurumu yapımı için başlatılan proje çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.
CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın soru önergesini yanıtlayan Adalet Bakanı Bozdağ, hükümlü ve tutukluların kuruma girişlerinde farklı cinsel eğilimleri olduklarını beyan etmeleri durumunda, alınan sağlık raporu ile aynı durumda olan hükümlü ve tutuklular ile birlikte koğuşlarda barındırıldığını söyledi. Adalet Bakanı, bu uygulamanın esas amacının farklı cinsel eğilimleri olanları korumak ve güvenliklerini sağlamak olduğunu belirterek şöyle dedi:
“Ayrıca farklı cinsel eğilimleri olan hükümlü ve tutuklular ceza infaz kurumlarında ortak kullanım alanı ve sosyal faaliyetlere çıkartılırken diğer hükümlü ve tutuklular ile bir araya gelmeyecek şekilde, planlama yapılmakta, farklı cinsel tercihleri olan hükümlü ve tutukluların barındırılması amacıyla müstakil bir ceza infaz kurumu yapımı için başlatılan proje çalışmaları devam etmektedir.”


İlgili yazılar

MİT TIR’ları Haberinin Kaynağı Belli Oldu

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’le birlikte 92 gün boyunca tutuklanmalarına neden olan MİT

Erdoğan: Rus uçağı olduğunu bilsek farklı uyarırdık

Uluslararası basına üst üste açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rus uçağının düşürülmesinin ardından Putin’i aradığını ancak cevap alamadığını açıkladı. Erdoğan, “Uçağın

Maliye’de ne oluyor?

Gelir İdaresi Başkanlığı Vergi Dairesi müdür, müdür yardımcılığı sınavlarına girenlere, sınav sorusu ve yanıtları verilmiyor. Böylece sınava girenlerin itiraz hakkı engellenmiş oluyor.

Bir Cevap Yazın