Yıldırım: Erdoğan bakanlar kuruluna başkanlık yapacak

Yıldırım: Erdoğan bakanlar kuruluna başkanlık yapacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım 2015 yılından itibaren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabineye başkanlık yapacağını açıkladı.

NTV canlı yayınına katılan Binali Yıldırım Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın maliyeti ile ilgili eleştirileri cevapladı. Yıldırım, “Bu saray denen yer Karadeniz Otoyolu’nun Sinop ile Samsun arasındaki 50 km’lik bölümünün maliyetinin 3’te biridir” dedi.

Yıldırım’ın açıklamasından satır başları:

Binlerce hastane, havaalanı yaptık. Marmaray yaptık, 3.Köprü’yü yapıyoruz
Dedik ki Türkiye büyük ülke. Bu ülkenin büyüklüğüne yakışır bir yer olsun. Bunu yapmak ayıp mı? Şahsi bir iş de değil. Burada bir dönem sayın cumhurbaşkanımız görev yapacak. İlerde başkası görev yapacak.
Bu saray denen yer Karadeniz Otoyolu’nun Sinop ile Samsun arasındaki 50 km’lik bölümünün maliyetinin 3’te biridir.
50 kilometrelik maliyeti kadar yer yapmışız. Bunu gündeme getirmek bile ayıptır
Bu tartışmanın anlamlı olduğunu düşünmüyoruz

CUMHURBAŞKANLIĞI’NDAKİ BAŞKANLIK SAYISI

Bir takım değişiklikler yapıldı. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği’nde yeniden yapılanmaya gidildi.
6 tane veya 7 tane başkanlık vardı bu 13’e çıktı. Genel sekreterlik yardımcılığı 3’ten 4’e çıktı. Yatırım İzleme Dairesi’nde Türkiye’nin 2023 hedeflerindeki mega projeleri, yeni ele alınacak projeler burada incelenecek, bu projelerde aksaklık yaşanıyorsa bununla ilgili hükümet nezdinde gerekli girişimler yapılacak.
Anayasanın 103. Maddesi cumhurbaşkanının yetkilerini yazmış. O şartlara uygun hareket edilirse hiçbir çatışma olmaz

2015’TEN İTİBAREN KABİNEYE BAŞKANLIK EDECEK

Gizli kararname diye bir şey olmaz. Cumhurbaşkanlığı kararnamesi sadece cumhurbaşkanının onayı ile yürürlüğe giren kararlardır ama o kararların da anayasaya uygun olması lazım.
Cumhurbaşkanlığı altındaki ofislerin nasıl çalışacağını, hangi görev ve yetkilere sahip olacağını anlatan bir kararname.
2015’te kabineye başkanlık etmeye başlayacak

YAYIN YASAĞI

Bu Komisyon Başkanı’nın aldığı bir karardır. Bu konuda yasak gelmiş olmasına rağmen haberler gelmeye devam ediyor. İletişimi o kadar geliştirdik ki yasak da çok iş görüyor diyemem
Bir insana hüküm giymemiş, ceza almamış, henüz daha savunma aşamasında bunu bir yargısız infaza dönüştürme riski olduğunu düşünüyorum.
Hukuk tecelli edinceye kadar bu işlerin sınırlı çerçevede devam etmesi lazım diye düşünüyorum

AKTİF SİYASETE DÖNECEK Mİ?

3 dönem kuralı geçerli. 3 dönemi tamamladık. Siyasetten tamamen uzaklaşmam sözkonusu olmaz.
Bekleyip görelim Cumhurbaşkanının görev ve yetkilerini düzenleyen Anayasanın 104. Maddesinde yürütme alanına ilişkin şu ifadeler yer alıyor:
Gerekli gördüğünde Bakanlar Kurulu’na Başkanlık etmek ya da Bakanlar Kurulu’nu Başkanlığı altında toplantıya çağırmak


İlgili yazılar

Evden 12 kamyon çöp çıktı

Ankara Yenimahalle’de ilçesi  Karşıyaka Mahallesi’nde  bulunan, 3 katlı 6 daireli binada çöp biriktirildiği ihbarını değerlendiren Yenimahalle Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri,

Davutoğlu ve Arınç’a sanatçı tepkisi

Ödül Töreni’nde birincilik ödülünü kazanan yönetmen Suat Eroğlu’nun Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a tepki gösterdi. Hak-İş Konfederasyonu’nun 39. Kuruluş Yıl Dönümü

Bu sorular imama değil spor uzmanlarına soruldu!

CHP Hatay Milletvekili Av. Mevlüt Dudu, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda torpil ve iltimasa dayanan ideolojik bir kadrolaşma olduğunu söyledi. Dudu

Bir Cevap Yazın